معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با بیان اینکه تجاری سازی تفکرات دانش‌بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه شود، گفت: صنعت تنها با افرادی که در حوزه دانش بنیان فعالیت می‌کنند می‌تواند پیشرفت کند.

به گزارش پرس شیعه، عبادالله کامکار در پنجمین جشنواره ملی مخترعان دانشگاه ازاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش بنیادهای نخبگان البرز و تهران که امروز با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط پساتحریم و ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ایران، به دست آوردن بازارهای جهانی و دستیابی به تکنولوژی‌های برتر دنیا باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تدابیری در این زمینه در راستای تعامل صنعت و دانشگاه اندیشیده شده، افزود: نیازمندی‌های صنعت باید مورد توجه قرار گیرد چراکه مخترعین ایرانی می‌توانند در کاهش واردات قطعه‌های صنعتی و اختراع آن‌ها موثر باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با اشاره به اینکه در همین راستا همایشی در هفته پژوهش برای تعامل بیشتر میان صنعت و دانشگاه در ۲ سال اخیر برگزار شد، تصریح کرد: در سال گذشته ۷۵ شرکت دانش‌بنیان در این همایش شرکت داشتند و این تعداد در سال جاری به ۱۵۰ شرکت تبدیل شد.

وی با بیان اینکه در پایان نمایشگاه درخواست‌های زیادی برای شرکت در همایش سال آینده در هفته پژوهش را شاهد بودیم، گفت: تجاری سازی تفکرات دانش‌بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه شود.

کامکار با اشاره به اینکه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از استان البرز آینده روشنی را برای آن پیش‌بینی کرد، اظهار داشت: وی در زمینه کمک به پارک‌ها در حوزه دانش‌بنیان وعده‌های خوبی داده است.

وی با اشاره به اینکه صنعت تنها با افرادی که در حوزه دانش بنیان فعالیت می‌کنند می تواند پیشرفت کند، گفت: علم هیچگاه به تحقق نمی‌رسد مگر اینکه در توسعه کشور قرار گیرد.