وزیر دفاع ترکیه در واکنش به تحولات ادلب اعلام کرد که آنکارا یگان های بیشتری به ادلب اعزام خواهد کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از الجزیره، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه امروز در سخنانی اعلام کرد: با هدف توقف درگیری ها و آتش بس در ادلب، به این منطقه یگان های اضافی بیشتری اعزام می کنیم.

وی با بیان این مطلب افزود: ما علیه کسانی که به توقف درگیری در ادلب احترام نگذارند، تمامی اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

افزایش تحرکات نظامی ترکیه در شمال سوریه در حالی است که مسئولان مختلف این کشور طی روزهای اخیر به بهانه کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان خود در عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در ادلب، دمشق را به اقدام نظامی تهدید کردند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه روز گذشته با بیان اینکه در عملیات ارتش سوریه در ادلب تاکنون ۱۴ نظامی ترکیه‌ای کشته و ۴۵ نفر زخمی شدند، سوریه و متحدانش را اینگونه تهدید کرد: «اگر خون سربازان ما ریخته شود، مهم نیست چه کسی پشت آن است، یا چقدر فکر می‌کند که قدرتمند است، من صراحتاً [به آنها] می‌گویم، شما امن نخواهید بود».

تهدیدهای ترکیه در حالی است که ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه چند روز پیش با انتشار بیانیه‌ای خبر داد در ادامه پیشروی‌ها ضد تروریست‌ها در استان ادلب، بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را در این منطقه و حلب آزاد کرده و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته‌اند.