وزارت دفاع آمریکا با ارائه درخواستی به کنگره خواهان اختصاص حدود چهار میلیارد دلار از بودجه نظامی این کشور به پروژه ساخت دیوار مرکزی مکزیک شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از الجزیره، در راستای تحقق یکی از جنجالی ترین وعده های انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، وزارت دفاع این کشور روز پنج شنبه با ارائه درخواستی به کنگره خواستار اختصاص ۳.۸ میلیارد دلار از بودجه نظامی این کشور به ساخت دیوار مرزی مکزیک شد.

در همین ارتباط، قانونگذاران اعلام کردند که روز پنج شنبه درخواستی دریافت کرده اند که به موجب آن، بیش از ۳.۸ میلیارد دلار از بودجه مقرر برای گارد ملی و برنامه های تسلیحاتی به ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص یابد و بدین ترتیب، زمینه ای برای مواجهه احتمالی با دموکراتها فراهم می شود.

به گفته مشاوران دموکرات در کنگره آمریکا، برای تأمین بودجه موردنظر دولت ترامپ جهت ساخت دیوار مرزی مکزیک ۱.۵ میلیارد دلار از بودجه گارد ملی و الباقی از بودجه تهیه و تحویل آماد شامل برنامه های جت جنگنده اف- ۳۵ شرکت لاکهید مارتین، هواپیمای سی -۱۳۰ لاکهید و غیره اختصاص می یابد.

دموکراتهای کنگره که با اختصاص میلیاردها دلار از بودجه نظامی به پروژه ساخت دیوار مخالف بودند، می گویند که این تصمیم خطرناک و گمراه کننده است.

در همین راستا، «نیتا لِووی» رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان و «پیت ویسکلاسکی» رئیس کمیته فرعی تخصیص بودجه دفاعی اظهار داشتند: «رئیس جمهور ترامپ با دیگر به اصول تفکیک قوا اهانت کرده و با حمله به منابع نظامی ما برای تأمین بودجه دیوار مرزی بی فایده خود، امنیت ما را به خطر می اندازد».