امیر کویت با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات منطقه و تاکید بر عدم دخالت این کشور در امور دیگر کشورها، از اجرای قانون جنجالی آزمایش “دی.ان.ای” تنها برای مجرمان خبر داد.

به گزارش شیعه پرس؛ صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت در مصاحبه با روزنامه “الجریده” این کشور درباره شرایط منطقه ابراز امیدواری کرد که این مسائل پیچیده در اسرع وقت حل شوند تا همه در راستای سازندگی گام بردارند و همواره از کویت انتظار می‌رود که در حل مشکلات منطقه نقش سازنده‌ای داشته باشد

امیر کویت با تاکید بر عدم دخالت کویت در امور داخلی هیچ کشوری گفت:‌ این امر باعث مقبولیت ما در نزد همه کشورها شده است.

صباح احمد جابر الصباح در پاسخ به سوالی درمورد مساله قانون ثبت اطلاعات د. ان.ای و روند اصلاح این قانون، با اشاره به دستور خود به نخست وزیر برای اصلاح قانون مذکور به نحوی که بر خلاف قانون اساسی کشور نباشد و حریم خصوصی اشخاص و منافع عمومی و امنیت کشور حفظ شود،‌ گفت: این مساله پایان یافت و این قانون تنها برای مجرمان و محکومان اجرا خواهد شد.

تصویب این قانون در دولت کویت جنجال بزرگی را در محافل سیاسی این کشور به پا کرد و برخی آن را نقض حریم خصوصی دانستند در مقابل دولت کویت تاکید کرد که هدف از این قانون حفظ امنیت و ثبات در کشور است.

به موجب قانون مذکور از تمامی شهروندان و ساکنان این کشور و حتی مسافران آزمایش دی.ان.ای گرفته شده و بانکی از این اطلاعات توسط مسئولان این کشور تهیه می‌شد.

بیشتر بخوانید.....
تاکید امیر قطر بر ارتقای روابط با عراق

این قانون به دنبال انفجاری که سال گذشته در کویت رخ داد و باعث کشته و زخمی شدن ده ها تن در این کشور شد، به تصویب رسید.