به گزارش یک منبع معارض سوری، آمریکا و روسیه در خصوص طرحی مبنی بر آتش بس در سوریه توافق کرده اند و در این طرح، داعش و جبهه النصره شامل آتش بس نمی شوند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از شبکه روسیا الیوم، یک منبع معارض سوری اعلام کرد که در مذاکرات ژنو، روسیه و آمریکا بر سر طرحی مبنی بر آتش بس در سوریه که جبهه النصره و داعش را شامل نمی شود، توافق کردند.

وی در همین راستا تصریح کرد: این توافق گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره را شامل نمی شود و این طرح نیازمند اعلام در سطحی عالی رتبه است.

در این گزارش عنوان شده است: سند پایان جنگ در سوریه آماده است و آمریکا و روسیه در خصوص آن به توافق رسیده اند.

همچنین به گفته این منبع که خواست نامش فاش نشود، اجرای این توافق یک هفته پس از اعلام رسمی آن آغاز خواهد شد و گروه تروریستی داعش و جبهه النصره از این توافق مستثنی شده اند.

در همین راستا رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که گروه های معارض سوری با آتش بس دو یا سه هفته ای به شرط توقف حملات هوایی روسیه موافقت کرده اند.

به گته این منابع این آتش بس می تواند شامل تمامی گروه ها به استثنای داعش گردد و برقراری آتش بس مشروط بر توقف حملات هوایی علیه مواضع جبهه النصره است و مذاکرات در این خصوص میان آمریکا و روسیه در جریان است.