به گفته دبیر اجرایی رویداد بین المللی ایده پردازی قاسم قاصم تاکنون بیش از ۶۰۰ ایده به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام مجتبی زنده دل، دبیر اجرایی رویداد بین المللی ایده پردازی قاسم قاصم با بیان اینکه هدف از برگزاری این رویداد، زنده نگه‌داشتن شخصیت، منش و مکتب شهید قاسم سلیمانی است، گفت: ما شخصیت‌های بزرگی در طول تاریخ داشته‌ایم که به دلیل غفلت و کم‌کاری از معرفی و شناسایی آن‌ها به نسل‌ آینده بازمانده‌ایم در صورتی که می‌توان از این اسطوره‌ها به عنوان پتانسیلی‌ برای معرفی مکتب دینی بهره گرفت.

وی افزود: در این رویداد بی‌المللی می‌توانیم زوایای مختلف این شخصیت بزرگ را با توجه به محورهای مشخص شده در حوزه‌های خانواده، اجتماع، رسانه، مسجد و… شناسایی و توانمندی‌ها و عملکرد این شخصیت را در این حوزه‌ها به نسل جوان و نوجوان معرفی کنیم. ایده یک مفهوم یا اثر ذهنی است که پس از پرداختن به آن می‌توان طرح ماندگاری را ایجاد کرد. در این رویداد هم به دنبال افکار و ایده‌های نو و جدیدی هستیم که بتوان از طریق آن شخصیت سردار سلیمانی را معرفی و در ذهن‌ها ماندگار کنیم.

حجتالاسلام زنده‌دل در خصوص آمار ایده‌های دریافتی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۶۰۰ ایده از زمان اعلام فراخوان دریافت آثار به دبیرخانه رویداد بین‌المللی ایده پردازی قاسم قاصم ارسال شده است.

دبیر اجرایی رویداد بین‌المللی ایده پردازی قاسم قاصم با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ نفر در این رویداد شرکت کرده‌اند، افزود: بیشترین ایده‌های ارسالی در ۸ محور خانواده، مدرسه، مسجد، اجتماع، فضای مجازی، حوزه رسانه، الگوهای هنری و طرح‌های آئینی و نشست‌های سنتی می‌باشد و به طور میانگین در هر حوزه حدود ۸۰ اثر دریافت شده است.

حجتالاسلام زنده‌دل با اشاره به اینکه تاریخ ارسال آثار تا ۳۱ فروردین می‌باشد، خاطرنشان کرد: افراد برای شرکت در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به درگاه اینترنتی www.morsalat.ir مراجعه نمایند.

وی افزود: براساس پیش‌بینی‌ها، عید سعید فطر برای اختتامیه این رویداد مشخص شده بود اما در حال حاضر با توجه به ویروس کرونا پس از مساعد شدن شرایط، تاریخ برگزاری اختتامیه اعلام می‌شود.