وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: کره شمالی چندین گلوله توپ را در یک مانور نظامی به نزدیکی مناطق مرزی با کره جنوبی شلیک کرده است.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اقدام کره شمالی در شلیک گلوله‌های توپ به نزدیکی مناطق مرزی با کره جنوبی در شرایطی است که تنش ها در شبه جزیره کره پس از آزمایش های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ به شدت افزایش یافته است.

این اتفاق چند روز پس از آن رخ داده است که کره جنوبی اعلام کرد قصد دارد بزرگترین مانور نظامی با آمریکا را طی ماه آینده برگزار کند.

وزارت دفاع کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش کره شمالی چندین گلوله توپ را شلیک کرده است. این گلوله ها از سواحل جنوبی نزدیک به مرز مورد مناقشه دو کشور شلیک شده است. به نظر می رسد کره شمالی یک مانور نظامی را در این منطقه انجام داده است.

سئول از کلیه ساکنان این منطقه خواسته است تا برای رفتن به پناهگاه آماده باشند و کشتی های ماهیگیری نیز به نزدیکترین بندر بازگردند.

در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز کره شمالی جزیره “یئون پیونگ” را گلوله باران کرد که در این حادثه حداقل ۴ نفر کشته شدند. این اقدام در پاسخ به مانور نظامی کره جنوبی در مرز دریایی مورد مناقشه دو کشور انجام شده بود.

دو کره پس از جنگ ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی از نظر فنی در حالت جنگ قرار دارند و هیچ پیمان صلحی را امضا نکرده‌اند.