رئیس قوه قضائیه با تأکید بر شناخت جوانان کشور با دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: شهدای بنامی چون طلبه شهید مجتبی نواب‌ صفوی در ترویج شیعه اسلامی و انقلابی در جمهوری اسلامی ایران اثرگذار بوده است.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی سه‌شنبه شب در همایش گرامیداشت شهدای فدائیان اسلام و شهید مجتبی نواب‌ صفوی در مسجد جامع قائم‌شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جمعیت فدائیان اسلام، اظهار داشت: حجت‌الاسلام مجتبی نواب صفوی فردی بود که به جرم فعالیت‌های تروریستی توسط قوه قضائیه حکومت شاهنشاهی ایران به اعدام محکوم شد و جرمش ترویج شیعه و احکام الهی در دوران رژیم ستم‌شاهی بوده است.

وی با اشاره به اینکه فدائیان اسلام در دوران نخست‌ وزیری مصدق و کودتای ۲۸ مرداد نقش اساسی در ترویج اندیشه‌های نو اسلامی و انقلابی داشته‌اند، تصریح کرد: شهید نواب صفوی و یارانش توانستند در دوران ستم شاهی جلو نابسامانی، فساد، تباهی و فقر مردم آن دوران را بگیرند و فرهنگ اسلامی و دینی را در جامعه ترویج کنند.

رئیس قوه قضائیه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره مقاومت مردم آمل و شهدای ششم بهمن سال ۶۰، اظهار داشت: استکبار جهانی صلابت، اقتدار و شکوفایی ایران اسلامی را نشانه گرفته و مسئولان و جوانان جامعه دینی باید با هوشیاری جلو توطئه‌های دشمن را بگیرند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال ترویج سکولاریسم و به نوعی جدایی دین از سیاست در جامعه دینی است، افزود: تمام تلاش استکبار با هدف کاهش قدرت مردم و دور شدن جوانان از ایران و بصیرت انقلابی است.