صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک، می‌گوید سازمان ملل دعوتنامه‌ای برای کردهای سوری برای شرکت در نشست مذاکرات صلح سوریه بین نمایندگان و مخالفان دولت بشار اسد ارسال نکرده است.

به گزارش پرس شیعه،صالح مسلم، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک، می‌گوید سازمان ملل دعوتنامه‌ای برای کردهای سوری برای شرکت در نشست مذاکرات صلح سوریه بین نمایندگان و مخالفان دولت بشار اسد ارسال نکرده است.

مسلم در گفتگو با رویترز افزود: “البته ما صمیمانه می‌خواهیم به مذاکرات ملحق شویم، و فکر می‌کنیم که اگر به مذاکرات نپیوندیم ژنو۳ نیز به‌مانند ژنو۲ شکست خواهد خورد زیرا برخی طرف‌ها را کنار گذاشتند”.

وی در ادامه افزود: “ما نمایندگی تعداد زیادی از مردم را در اختیار داریم و بنابراین با حذف ما آنها به راه‌حل سیاسی ضربه می‌زنند”.

امروز (سه‌شنبه) مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد که در صورت دعوت حزب اتحادیه دموکرات کردها به نشست ژنو۳ آنکارا این نشست را تحریم خواهد کرد.

این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفته بود گفتگوها در مورد سوریه بدون حضور کردها هیچ‌گاه به نتیجه نخواهد رسید به‌ویژه اینکه کردها ۱۵ درصد از جمعیت سوریه را تشکیل می‌دهند و در منطقه‌ای با اهمیت استراتژیک سکونت دارند.

ساعتی قبل استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که دعوت‌نامه‌ها برای شرکت کنندگان در نشست ژنو۳ درباره سوریه ارسال شده است.

نماینده سازمان ملل با اشاره به اینکه دعوت‌نامه‌ها برای افراد ارسال شده است نه برای گروه‌های سیاسی، اعلام کرد که اسامی مشارکت کنندگان در این نشست بعد از اینکه موافقت خود را با دعوت‌نامه‌ها اعلام کردند، رسماً منتشر خواهد شد.