یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن گفت: رزمندگان یمنی در ادامه پیشروی‌های خود برای تکمیل محاصره شهر نجران، موفق شدند به پادگان «عبدالعزیز» یورش برده و هشت نفر از مزدوران آل سعود را به هلاکت برسانند.

به گزارش پرس شیعه؛ «علی الهمذانی» از فرماندهان کمیته های انقلابی یمن اظهار داشت: نیروهای ویژه یمنی شروع به پیشروی در مناطق مسکونی جنوب شهر نجران کرده اند.

وی با اشاره به درگیری های شدید رزمندگان یمنی با مزدوران سعودی در جنوب نجران به خبرنگار فارس گفت: آل سعود مزدورانی از کشورهای آفریقایی را برای نبردها در داخل عمق خاک عربستان به خدمت گرفته است.

این فرمانده یمنی ادامه داد: نیروهای یمنی موفق شدند به پادگان «عبدالعزیز» در جنوب نجران یورش برده و هشت نفر از مزدوران آل سعود را به هلاکت رساندند.

الهمذانی با بیان اینکه پیشروی عملیات رزمی نیروهای ارتش و کمیته های انقلابی یمن در عمق خاک سعودی نگرانی و سردرگمی رژیم آل سعود را بیش تر کرده است، افزود: در پی شکست همه تلاش های عربستان برای توقف تلفات جانی و تجهیزاتی خود، کمک های لجستیک شامل صدها مزدور و عناصر گروه های تروریستی داعش و القاعده را به خدمت گرفته و به مناطقی در نجران و جیزان اعزام کرد تا به جای ارتش سعودی به مقابله با رزمندگان یمنی بروند.

در نجران نیروهای ارتش و کمیته های یمنی هفته گذشته موفق شدند سایت شطیب از جمله پایگاه های الشبکه که از شمال مشرف به شهر نجران هستند تحت سیطره خود بگیرند.

رسانه جنگ یمن تصاویر عملیات نظامی ارتش یمن را که با سیطره کامل آن بر موضع راهبردی شطیب منجر شد منتشر کردند که در آن ده ها نفر از نظامیان زخمی یا کشته روی زمین افتاده و ده ها نظامی دیگر را در حال فرار نشان می دهد.

یک منبع میدانی گفت: نظامیان سعودی مقادیر زیادی سلاح و مهمات را در پایگاه شطیب برای رزمندگان یمنی رها کردند و این چیزی است که دوربین های رسانه جنگ یمن آن را به وضوح به تصویر کشیده است.

یگان موشکی یمن همچنین چندین محل تجمع نظامیان سعودی را در پایگاه السدیس در پشت سایت الشبکه در نجران هدف گرفت.

سایت نظامی الهجله سعودی نیز هدف چندین گلوله توپخانه ارتش یمن قرار گرفت و به دنبال آن خودروهای نظامی دشمن سعودی در حال فرار از آنجا مشاهده شدند.

حملات رزمندگان یمنی به پایگاه های سعودی در راستای نقشه راهبردی برای محاصره شهر نجران است که در نتیجه آن چندین موضع نظامی سعودی ها پس از درگیری های شدید سقوط کرده و نیروهای یمنی توانستند خود را به منطقه سقام آخرین حد فاصل خود تا شهر نجران برسانند.

در جیزان نیز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی محل تجمع نظامیان ارتش سعودی را در سایت المعنق در الخوبه هدف گلوله های خمپاره گرفت.

یک کاروان نظامی سعودی نیز در سایت نظامی النشمه در عسیر که حامل اسلحه بود زیر آتش نیروهای یمنی قرار گرفت.