جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انتخابات آزمون مهم پیش روی امت ایران است، گفت: این آزمون بزرگ همچون ۳۷ سال گذشته مردم هوشمند، بصیر و ولایی ما را می‌طلبد.

به گزارش پرس شیعه، سردار علی فضلی شامگاه شنبه در یادواره ۲۱۰ شهید هیئت بنی فاطمه اظهار داشت: ۲۱۰ شهید هیئت بنی فاطمه به پیش از انقلاب، پیروزی انقلاب و به حوادث متعدد درون کشور باز می‌گردند و امروز نیز در دفاع از حرم اهل‌بیت، پیشگام بودند.

وی با اشاره به ۲۳ شهید مدافع حرم در استان اصفهان افزود: پدران، این ۲۱۰ شهید را با بصیرت برای دفاع از اسلام تربیت کردند که امروز در همه صحنه‌های دفاع از دین خدا حضور دارند و لحظه‌ای از این مسیر حماسه دست برنمی‌دارند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: وظیفه ما انتشار روایت و فرهنگ دفاع مقدس و فرزندان رشید خمینی کبیر است.

سردار فضلی ابراز کرد: برای عملیات کربلای۴ باید فرماندهان با سایر مسئولان یک‌به‌یک جلسه می‌گذاشتند و هزار گزارش تهیه شده بود و در این گزارش‌ها همه نقش خود را شرح داده بودند که این تبادل نظر و انتقال تمام گزارش‌ها به فرمانده لشگر کار سختی بود ولی انجام گرفت.

وی افزود: اما آزمایش بزرگی در این عملیات اتفاق افتاد و در شب ۴ دی‌ماه ۱۳۶۵در اوج آمادگی نیروها در کمتر از ۶ ساعت با ناکامی در اروند مواجه شدیم؛ دشمن از همه تمام و توان و امکاناتش علیه رزمندگان استفاده می‌کرد به‌گونه‌ای که هر طرف که نگاه می‌کردید به‌جز بمباران، منورها هم فضا را مانند روز روشن می‌کرد و منطقه عملیات کلاً روشن بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: دشمن در اوج مصدومیت ما از موج شیمیایی هم استفاده کرد و نزدیک به ۱۰هزار شهید و مجروح شیمیایی در این عملیات تقدیم به اسلام شد.

سردار فضلی تصریح کرد: پس از سه شبانه‌روز خستگی به‌یکباره از جماران ندای امام راحل به گوش رسید و فرمان ایشان صادر شد که فرزندان عزیز میهن منطقه کربلای۵ را برای عملیات تعیین کنند، کمی جلوتر از من سردار شهید خرازی و سردار شهید حسین شفیعی‌زاده نشسته بودند که به‌یکباره فریادی از یکی از این دو سردار بلند شد: “چه‌کسی می‌گوید نمی‌شود در شلمچه جنگید؟ آیا غیر از این است که ما برای جنگ ساخته شده‌ایم؟” و به پیروی از این شهید همه اعلام آمادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمان شناسایی منطقه عملیات رسید، صبح قبل از نماز بچه‌های محور عملیات با محوریت شهید کیانپور پس از شناسایی قسمتی از منطقه بازگشتند و شب نخست تا سیم خاردارهای پیش از دژ را شناسایی کرده بودند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین افزود: شب دوم فرا رسید و تیم شناسایی خوشحال‌تر از دیروز بازگشت؛ علت این خوشحالی را جویا شدم که گفتند: “به کمک خدا به دژ شلمچه رسیدیم” که این مسئله برای من باورنکردنی بود، در تشریح منطقه عملیاتی هرچقدر سعی کردم به این شناسایی اشکال بگیرم؛ نشد چون بدون مشکل بود و وقتی شهید کیانپور اصرار من را دید یک‌مشت خاک به من نشان داد و گفت بچه‌های منطقه شناسایی این مشت خاک را از پای دژ شلمچه آوردند، بازهم باور نکردم که شهید کیانپور کمی عصبانی شد اما با خونسردی و با حالت شرم گفت: “من هم دیشب در این شناسایی بودم”؛ در این زمان من به باور رسیدم.

وی بیان کرد: نیمه‌شب به گردان کوثر آمدم و قرار شد در این گردان صبحگاهی برگزار کنیم تا آمادگی رزمندگان را برای عملیات جدید از زبان خودشان جویا شویم. در گردان کوثر ۱۲۰۰ غواص گردان حضرت زینب(س) و حضرت علی اکبر(ع) را داشتیم؛ آن روز پیش از صبحگاه رزمندگان واقعاً حال و هوای دیگری داشتند و با پای برهنه و کفن‌پوش به صبحگاه آمدند و با بیش از ۱۰هزار رزمنده صبحگاه برگزار شد.

سردار فضلی گفت: کار شناسایی و طراحی عملیات به‌خوبی پیش رفت و آخرین بازدید را پیش از تاریکی هوا داشتیم، ساعت ۲ بامداد عملیات را شروع و از ۸ شب آن روز از کمین‌ها عبور کردیم و به پای دژ رسیدیم، در سومین حمله به ما خبر دادند که در منطقه دیگر نخستین سنگر دژ تسخیر شد و به‌همین ترتیب دومی و سومی فتح شد و تا ۸ صبح ۱۸۰۰ متر پیش رفتیم که به منطقه هلالی دشمن رسیدیم؛ نمی‌دانستم چه کنم که ناگهان فکری به ذهنم آمد و با تهران تماس گرفتم و درخواست ملاقات با امام راحل را داشتم و ایشان قبول کردند که رزمندگان با شنیدن این خبر حدود اذان ظهر نخستین سنگر از هلالی را هم تسخیر کردند و همین‌طور پیش رفتند تا بانگ اذان از سنگرها بلند شد و این را بدانید همه دفاع‌مقدس برای احیای نماز بود.

وی افزود: حدود ۸۰۰ کارت ملاقات به من دادند و بر اساس قوانین دفتر امام راحل ایشان روزی یک ملاقات بیشتر نداشتند و ملاقات ما با ملاقات ژاندارمری در یک‌زمان بود؛ من هم‌زمان با افراد ژاندارمری وارد بیت امام شدم و درخواست حضور رزمندگان خود را ارائه دادم که به‌دلیل ازدحام جمعیت این درخواست من رد شد؛ با جمعیت به داخل پیش رفتم که به محضر امام رسیدم و به ایشان گفتم: “قرار بود پس از انجام عملیات ما خدمت شما برسیم اما مقدور نشد” که حضرت امام(ره) دستور دادند تا این ملاقات صورت گیرد و برای نخستین بار امام(ره) در یک روز دو دیدار داشتند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان در این عملیات خاطرنشان کرد: کربلای۵ به همه اهدافش رسید و رزمندگان تا آخر به پای میثاق با امام(ره) ایستادند. حدود ۹۰ درصد از کربلای ۵ را بسیجی‌ها تشکیل داده‌اند، کسانی که در ادامه آن مسیر سینه خود را برای دفاع از حرم اهل‌بیت سپر کرده‌اند.

سردار فضلی با بیان اینکه انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی آزمون مهمی پیش روی امت است، تصریح کرد: از یک‌سو امام مسلمین فراخوان می‌دهد و از سوی دیگر دشمنان انقلاب اسلامی و کشورهای هم‌پیمان آن‌ها فراخوان داده‌اند و می‌خواهند مانوری دهند و این آزمون بزرگ همچون ۳۷سال گذشته مردم هوشمند، بصیر و ولایی ما را می‌طلبد و این مردم ضمن حضور حداکثری به کسانی رأی می‌دهند که غفلت و پشت پا به خون پاک شهیدان نزنند.