طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴، با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم با شعار خانواده و آرامش به زودی آغاز می‌گردد.

به گزارش شیعه پرس، جلسه سیاستگذاری طرح ملی انس با قرآن کریم ۱۴۵۴ در یکهزار و چهارصد و پنجاه و چهارمین سال نزول قرآن با حضور اعضا اتاق فکر طرح در شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

در جلسه هماهنگی و هم افزایی طرح ملی انس با قرآن کریم ۱۴۵۴ مقرر گردید ،۵ کمیته شامل کمیته‌های پشتیبانی و اجرایی، علمی و محتوایی، روابط عمومی و فضای مجازی، برنامه سازی و نهادها و معاونت استان‌ها و شبکه‌های سیما جهت بازدهی کمی و کیفی طرح تشکیل گردد.

امسال شروع طرح از ۳۰ خرداد ماه با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم در خصوص گفتمان قرآنی در جامعه و بین مردم با شعار خانواده و آرامش با هماهنگی تمام شبکه‌های سیما، صدا وسیما مراکز استان‌ها و نهادهای قرآنی کشور در ۳۲ استان کشور برگزار خواهد شد و به مدت دو ماه تا سی مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

طرح درس شامل موضوعات و آیات کاربردی قرآن، برگزاری مسابقه روزانه از شبکه‌های سیما در آیتم‌های مختلف و همچنین مسابقه‌های جانبی مانند خطاطی، داستان نویسی از بخش‌های طرح قرآنی ۱۴۵۴ خواهد بود.

برگزاری آزمون سراسری مفاهیم موضوعی قرآن کریم در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ در امسال می‌باشد.

خاطر نشان می‌شود مراسم اختتامیه طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ شهریور ماه سال جاری در حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) برگزار خواهد شد.