با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از چهار ویژه نامه‌ قرآنی به زبان های روز دنیا رونمایی شد.

به گزارش شیعه پرس، چهار ویژه نامه به چهار زبان غیر فارسی با محوریت قرآن در حضور معاون قرآن و عترت وزیر و مدیر عامل فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی و جمعی از مسئولین سازمان فرهنگ و ارتباطات امروز چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه در معاونت قرآن و عترت رونمایی شد.

عبدالهادی فقهی زاده در این مراسم گفت: چهار ویژه نامه قرآنی با محوریت قرآن و گام دوم انقلاب اسلامی به زبان‌های انگلیسی، اردو، عربی و ترکی آذری منتشر می‌شود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تداوم و رویکرد برنامه‌های قرآنی کشور در دهه‌های اخیر گفت: انقلاب اسلامی ایران رنسانس توجه به قرآن را رقم زد.

وی ادامه داد: هزاران رساله دانشگاهی با مطالعات کاربردی و میان رشته‌ای در محور قرآن و عترت شکل گرفته است. البته یکی از مشکلات این است که این پایان نامه‌ها به اتاق‌های فکر و حوزه‌های مدیریت اجرایی راه پیدا نمی‌کند.

فقهی زاده از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان منشور امید و حرکت و پیشرفت در زمینه‌های مختلف یاد کرد و گفت: حوزه این بیانیه فراتر از مرزهای جغرافیایی است و این ویژه نامه‌های قرآنی در همین راستا با همکاری معاونت فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و انتشارات بین المللی الهدی منتشر می‌شود.

خاطر نشان می‌شود، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ویژه نامه‌هایی با محوریت قرآن و گام دوم انقلاب به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو و ترکی منتشرکرده است.

گفتنی است نشریات مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی حدود سی سال است که به قلم صاحب نظران حوزه‌های مختلف، با رویکردی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیش از ۱۲۰ کشور جهان عرضه شده است.

۱.” الطاهره” ماهنامه‌ای اجتماعی – فرهنگی است که مطالبی در زمینه الگوی خانواده اسلامی و زن مسلمان به مخاطبان عرب زبان به زبان عربی

۲.” محجوبه” ماهنامه‌ای اجتماعی – فرهنگی است که مطالبی را در زمینه الگوی خانواده اسلامی و زن مسلمان و شخصیت‌های علیم، فقهی اسلامی به مخاطبان انگلیسی زبان ارائه می‌نماید.

۳.” ایران نوین” ماهنامه اجتماعی – فرهنگی و سیاسی که برای مخاطبان اردو زبان منتشر می‌شود.

۴.” در پرتو قرآن” ماهنامه اجتماعی – فرهنگی و سیاسی که برای مخاطبان آذری زبان منتشر می‌شود.