رئیس جمهور لبنان در دیدار یان کوبیچ نماینده سازمان ملل در امور لبنان با وی در کاخ بعبدا، کمک های بین المللی به لبنان را ناچیز توصیف کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از النشره، میشل عون رئیس جمهور لبنان در دیدار «یان کوبیچ» نماینده سازمان ملل در امور لبنان با وی در کاخ بعبدا، گفت: لبنان به اهمیت آرامش در خط آبی در مرزهای جنوبی لبنان واقف است.

وی افزود: نقض مستمر حریم هوایی و زمینی و نقض حاکمیت لبنان به مثابه نقض قطعنامه های ۱۷۰۱ شورای امنیت است که لبنان بر اجرایی شدن آن پایبند است. لبنان بر حفظ آرامش در مرزهای جنوبی با همکاری میان ارتش لبنان و نیروهای یونیفل اصرار دارد.

رئیس جمهور لبنان بیان کرد: بحران اقتصادی که لبنان با آن دست و پنجه نرم می کند به چند دلیل است اما بارزترین آن به علت آوارگان سوری است.

وی ضمن ناچیز توصیف کردن کمک های بین المللی به کشورش باتوجه به حجم بالای آوارگان، گفت: کمک های بین المللی باید در سطح زیانی که به لبنان از زمان شروع جنگ در سوریه تا امروز متحمل شده است، باشد. سزاوار نیست که لبنان تبعات این جنگی است که کل بخش های آن را فرسوده کرده است، تحمل کند.

عون تاکید کرد: اصلاحات ریشه ای در لبنان شروع شده است و هدف دست یابی به راهکاری برای حل مشکلات است.

از سوی دیگر کوبیچ هم به رایزنی های انجام شده در شورای امنیت درباره لبنان، گفت: کشورهای عضو شورای امنیت حامی فعالیت نیروهای یونیفل در جنوب لبنان با هدف اجرایی کردن قطعنامه ۱۷۰۱ هستند.