دبیر مجمع فعالان فرق ادیان اقوام و مذاهب گفت:اگر همکاری، وحدت و همبستگی های ادیان و مذاهب و ملت ها بیشتر شود به همان میزان بر سرعت زوال رژیم صهیونیستی افزوده خواهد شد.

به گزارش شیعه پرس، دبیر مجمع فعالان فرق ادیان اقوام و مذاهب در نشست «قدس محور همبستگی و وحدت» گفت: همبستگی ادیان، اقوام و مذاهب در مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی ستودنی است و در معدود مواردی اینگونه همدل و یکصدا میتوان این جمع را مشاهده کرد.

وی علت این همبستگی ملی و بین المللی را فطرت انسانی مخالفت با ظلم و مبارزه با ظالم دانست.

کارشناس ارشد مذاهب افزود: حضرت امام خمینی ره کاری کرد که فطرت های خفته را بیدار و با تعیین زمانی نورانی، فطرت های بیدار شده را در مسیر مبارزه با استکبار جهانی و اعلان این انزجار قرار داد.

حجت الاسلام علی گودرزی گفت: شاید تعیین زمان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و پذیرش آن هم توسط ملت های آزاده این باشد که بعد از مهمانی خدا در شب های قدر دلها آمادگی بهتری برای پذیرش حق پیدا می کنند و آزادی قدس و مبارزه با اشغالگران مطالبه هر فطرت و وجدان بیدار است.

دبیر مفام(مجمع فعالان فرق ادیان، اقوام و مذاهب) افزود: هر چه این وحدت و همبستگی گستره وسیع تری داشته باشد سرعت رفع ظلم و اشغالگری صهیونیست ها هم بیشتر خواهد شد.اگر چه وعده صادق ۲۵ سال آینده را از زبان امام المسلمین شنیده ایم اما معتقدیم اگر همکاری، وحدت و همبستگی های ادیان و مذاهب و ملت ها بیشتر شود به همان میزان بر سرعت زوال رژیم صهیونیستی افزوده خواهد شد. و این زوال اتفاق نمی افتد مگر با مقاومت و عمل به آیه مبارکه فاستقم کما امرت.

دبیر کارگروه فرق و ادیان خاتم الاوصیاء عج دررابطه با مدل مقابله با رژیم صهیونیستی گفت: تجربه های زیادی در طول سالهای متمادی داشته ایم، ولی امروز با قاطعیت تمام میتوان گفت راه آزادی قدس فقط و فقط قیام بر علیه ظلم و مبارزه با مستکبرین است و این آن چیزی بود که امام خمینی ره به عنوان راه حل آزادی قدس به ما نشان داد و جمله راهبردی ایشان بیانگر همین راه حل است که: «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود». امروزه حتی یهودیان سراسر دنیا از اشغالگری و ظلمی که بنام دین یهود انجام میشود منزجر و هر ساله در مراسم بزرگداشت روز قدس شرکت می کنند.امسال با توجه به شرایط حاکم بر جهان و وجود ویروس منحوس کرونا اگر چه در بسیاری از مناطق راهپیمائی ممکن و میسر نیست ولی پیروان ادیان ابراهیمی با روش های دیگری به دنبال این اعلام انزجار هستند و نمونه هایی کوچک از این فریادها را در رسانه ها شاهد هستیم.

وی در پایان اضافه کرد: ما پیروان ادیان، اقوام و مذاهب همان شعار امام و رهبرمان را شعار خود میدانیم که فرمود: فلسطین، فلسطین از نهر تا بحر است، نه حتی یک وجب کمتر. ما معامله ننگین قرن را محکوم می کنیم و معتقدیم فلسطین، متعلق به همه فلسطینیان است و اگر قرار است کسی برای فلسطین تصمیم بگیرد خود مردم ان سرزمین خواهند بود.ما همه آزادگان جهان را به مبارزه با اسراییل فرا می‌خوانیم و در انتظار “یوم الموعود” رهبر عزیزمان می مانیم که فرمودند رژیم غاصب صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید…