حومه پاریس باردیگر در ساعات شب گذشته صحنه درگیری و تنش میان پلیس و معترضان جوان خشمگین بود و پلیس با معترضان درگیر شده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، حومه پاریس باردیگر در ساعات شب گذشته صحنه درگیری و تنش میان پلیس و معترضان جوان خشمگین بوده است.

در این ارتباط گفته شده که جوانان فرانسوی در مناطق حومه و کم درآمد پاریس برخی خودروها را آتش زدند.

گفته شده که کانون اصلی این ناآرامی ها به مرگ یک جوان موتورسوار بازمی گردد و خانواده این جوان گفته‌اند که پلیس او را تعقیب کرده و باعث شده تا او از ترس به تیرچراغ برق برخورد کند و جان خود را از دست دهد.

این چندمین شب متوالی است که حومه پاریس و محلات فقیر نشین این کلان شهر شاهد اعتراضات خشونت آمیز شهروندان است.

پیش از این نیز در اوج دوران قرنطینه در فرانسه، نیروهای پلیس، فرد جوانی را که پیک موتوری بود با موتورش واژگون کردند و این موضوع باعث ناآرامی‌های در حومه پاریس شد.

اولین بار نیست که تعقیب و گریز نیروهای پلیس فرانسه عامل شورش و ناآرامی در حومه‌های محروم و عمدتاً مهاجرنشین پاریس می‌شود.

یکی از مهم‌ترین این شورش‌ها در سال ۲۰۰۵، پس از مرگ دو نوجوان در ایستگاه برق منطقه‌ای رخ داد و مرگ آنها باعث شد تا هفته‌ها برخی از حومه‌ها و حتی شمال پاریس ناآرامی را تجربه کند.

حومه پاریس یکی از محروم‌ترین مناطق این شهر و هم چنین یکی از مناطقی است که بیشترین قربانیان کووید -۱۹ در فرانسه را داشته است. آمار مرگ و میر در دوران شیوع ویروس کرونا در حومه پاریس نسبت به سال گذشته ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.