دبیرکل «عصائب اهل العراق» به مناسبت روز جهانی قدس گفت: اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) با هدف یادآوری اهمیت مسأله فلسطین در هر سال صورت گرفت.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العهد، «قیس الخزعلی» دبیرکل «عصائب اهل العراق» به مناسبت روز جهانی قدس سخنرانی کرد.

وی در این سخنان اظهار داشت: اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) با هدف یادآوری اهمیت مسأله فلسطین در هر سال صورت گرفت.

الخزعلی همچنین اعلام کرد: در روز جهانی قدس، اهمیت مسأله فلسطین به تمامی جهانیان یادآوری می‌شود.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اظهار داشت: رژیم صهیونیستی برای همه جهان عرب و اسلام مضر است و این فقط به فلسطین و فلسطینی‌ها محدود نمی‌شود. آرمان فلسطین نزد امت اسلامی جایگاه خاصی دارد.

وی گفت که از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی، آرمان فلسطین نزد امت عربی و اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

الخزعلی تاکید کرد: اعلام روز قدس از سوی امام خمینی به منزله تجدید یادآوری این آرمان و یادآوری آن به همه جهانیان بود. این موضوع با هدف ادامه اقدام مقاومتی برای آزادسازی قدس و غلبه بر این غده سرطانی است.

وی در ادامه افزود: اسرائیلی ها خواستار تجزیه عراق از طریق ایادی خود و آمریکایی ها یعنی داعش بودند. عراقی ها با همت و فتوای مرجعیت دینی و وجود گروههای مقاومت اسلامی-ایرانی در برابر تجزیه عراق ایستادند. عراق، قوی بازگشته است و قدرت آن با حشد شعبی تقویت شد.

الخزعلی جنایت ترور شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را جنایت بزرگ عصر نامید و گفت: این جنایتی بود که آمریکا آن را اجرا کرد اما تصمیم و طرح آن اسرائیلی بود. منافع اسرائیلی ایجاب می کرد که حاج قاسم ترور شود زیرا تهدید نخست برای آنها محسوب می شد و حامی اقدام مقاومتی علیه این رژیم در سراسر دنیا بود. خونهای این دو شهید به نابودی طرح های رژیم صهیونیستی و آمریکا منجر خواهد شد.

وی پایان حضور نظامی آمریکا در عراق و منطقه را حتمی دانست و گفت: این وعده ای که ما به آن پایبند هستیم. همچنین زوال و نابودی رژیم اسرائیل پس از پایان حضور نظامی آمریکا [در عراق] حتمی است.