دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در چارچوب سخنرانی رهبران مقاومت به مناسبت روز جهانی قدس اظهار داشت که ملت فلسطین می تواند معامله قرن را نابود کند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المنار، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس اعلام کرد: روز جهانی قدس روز خیزش مسلمانان در برابر اسرائیل برای تجدید عهد خود با قدس شریف است. نامگذاری این روز از سوی امام خمینی (ره) نشانه بزرگی است که ثابت می‌کند فلسطین یک مسئله داخلی نیست بلکه مسئله تمام امت اسلامی به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: دولت هایی که نمی‌گذارند ملت هایشان این روز را بزرگ بدارند به بهانه آنکه روز قدس یک مناسبت ایرانی است در واقع به نفع اسرائیل عمل می کنند، آنها می خواهند از قدس دست بردارند آنها در واقع قدس را نمی خواهند.

النخاله همچنین اظهار داشت: دولت ها از حقوق یهودی ها صحبت می‌کنند و حرف از حقوق فلسطینی‌ها نمی زنند. ای ملت عظیم، ما معتقدیم مقاومت در مسیر درست حرکت می کند، این تنها راه برای آزادی و کرامت است. ما آماده‌ایم یک جهاد طولانی که در نهایت به یک پیروزی قطعی می رسد انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: این پیروزی فقط با اتحاد گروه های اسلامی و ملی انجام می شود در غیر این صورت اختلافات داخلی به نفع دشمن صهیونیستی تمام خواهد شد ما باید در این مناسبت بر اساس قاعده مقاومت ملی با یکدیگر متحد شویم. ما باید با پروژه‌های آمریکا به ویژه معامله قرن که شکست آن ثابت شده است مبارزه کنیم هر کس که می‌گوید آمریکا می‌تواند هر کاری انجام دهد در واقع در برابر دشمنان تسلیم شده است ملت ما می‌تواند معامله قرن را نابود کند.

زیاد النخاله همچنین افزود: شهید قاسم سلیمانی همواره حامی و پشتیبان مسئله فلسطین بود. ما باید یک قدرت گسترده در منطقه ایجاد کنیم.