حزب الدعوه عراق با صدور بیانیه ای به مناسبت روز قدس اعلام کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان موعدی سالانه برای تجدید میثاق با آرمان فلسطین است.

به گزارش شیعه پرس، حزب الدعوه عراق بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان موعدی سالانه برای آزادگان و مجاهدان و فرزندان خط مقاومت و آزادی از هیمنه استکبار است تا عهد و میثاق خود را با موضوع بزرگ یعنی موضوع فلسطین تجدید کنند و این موعد حامل یکی از مقدس‌ترین عناوین اسلامی یعنی قدس شریف است.

حزب الدعوه بیان کرد: روز جهانی قدس به مثابه نمادی برای همه قضایای امت اسلامی در سراسر جهان است و عنوان طرح امت اسلامی برای بازپس گیری عزت و کرامتش لحظه صف بندی مؤمنان برحق علیه باطل و نبردشان علیه دشمنان است. این تکلیف شرعی و اخلاقی برای همه آزادگان و شرافتمندان و انقلابیون است و ابداً قابل چانه زنی و امتیاز دهی سیاسی نیست.

در این بیانیه آمده است: این روز فلسطینی-عربی و اسلامی باید با همه روش‌ها و ابزارها گرامی داشته شود و از طریق آنها با طرح‌های سلطه طلبی سیاسی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و رسانه‌ای که برنامه ریزی شده است و مستکبران بین المللی و منطقه‌ای آنرا اجرا می‌کنند، مقابله شود و نیز با تلاش‌ها برای منحرف کردن امت اسلامی از موضوعات و کشاندن آنها به درگیری‌های جانبی که جز باخت و تشتت و تباهی به دنبال ندارد، مقابله شود.

حزب الدعوه بیان کرد: حزب الدعوه از زمان شکل گیری بر وحدت جبهه‌های امت اسلامی ضد دشمنان تاکید دارد و با این دیدگاه که به موضوع فلسطین منطقه‌ای و قومی و طایفه‌ای نگریسته شود، مخالف است و جدا کردن موضوع از بستر واقعی آن را طرحی استکباری برای پایان دادن به عنوان مساله فلسطین و نابودی آنها از طریق طرح‌ها و معامله‌هایی که به نفع رژیم صهیونیستی غاصب سرزمین مسلمین است، می‌داند که این طرح‌ها با همسویی حکامی که امت و موضوعات آنرا فروخته اند و با مستبکرانی که در راستای تحقیر و باج گیری آنها و از بین بردن ثروت‌های امت، انجام می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است: حکام منطقه با وجود شعارهایی که در حمایت از فلسطین و ملت آن می‌دهند اما در برابر جنایات رژیم صهیونیستی کاری انجام نمی‌دهند و در توطئه علیه امت اسلامی شریک هستند که آخرین آن هم توطئه جدید معروف به معامله قرن است که از بانیان آن هستند و همچنین این حکام حامی تروریست‌های تکفیری هستند که به دنبال مشغول کردن امت اسلامی در نزاع‌های داخلی هستند تا اجازه توطئه داده شود و موضوع و مساله فلسطین از نگاه‌ها به دور بماند و فراموش شود.

حزب الدعوه عراق بیان کرد: حزب الدعوه از همه امت اسلامی می‌خواهد که به طرح‌های توطئه گرانه که هدفش عادی سازی دیپلماتیک، تجاری، فرهنگی و رسانه‌ای و ائتلاف اطلاعاتی و نظامی و سیاسی میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه با سرپرستی آمریکاست، آگاه و واقف باشند.

در این بیانیه آمده است: تمایل امت اسلامی و ملت‌های آن در گرامیداشت روز قدس در هر سال یکی از واکنش‌های قوی است و از سوی دیگر روز قدس نمونه اعتلای کلمه الله و ایستادن در کنار مستضعفان است تا مسلمانان و کشورهای آنها از شر طرح استکباری و رژیم مصنوع آنها یعنی رژیم صهیونیستی که غاصب سرزمین و هتک کننده ناموس و آواره کننده فلسطینی هاست و جنگ افروزی کرده است، رهایی یابند.

حزب الدعوه تاکید کرد: حزب الدعوه امت اسلامی را به موعد قطعی پیروزی و بازگرداندن حق غصب شده در سرزمین فلسطین عزیز و دیگر مناطق اشغال شده از سوی صهیونیست‌ها خواه زمان بر باشد یا کوتاه، یادآور می‌شود و اینکه به اصول پایبندی باشد و در خط مقابله با ظالمین و مستکبران صبور باشد و از کرامت و عزت و اصول کوتاه نیاید و تن به فشارها ندهد.