یک پایگاه امنیتی نزدیک به گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس با اشاره به احتمال حمله مقاومت فلسطین به مخازن آمونیاک بندر حیفا در فلسطین اشغالی، اعلام کرد که مقاومت فلسطین قادر است مخازن شیمیایی را هدف قرار دهد.

به گزارش پرس شیعه، پایگاه امنیتی «المجد» با اشاره به احتمال حمله مقاومت فلسطین به مخازن آمونیاک بندر حیفا در فلسطین اشغالی اعلام کرد که این تنها جنبش حزب الله لبنان نیست که می تواند این مخازن شیمیایی را هدف قرار دهد، بلکه مقاومت فلسطین هم چنین قدرتی را دارد.

این پایگاه امنیتی فلسطین تصریح کرد که موشک های مورد استفاده مقاومت فلسطین در جریان نبرد “العصف الماکول” (جنگ ۵۱ روزه) در سال ۲۰۱۴ نشان داد که این موشک‌ها قدرت هدف قرار دادن شهر حیفا را دارند و در صورت وقوع هرگونه جنگی میان رژیم صهیونیستی و جنبش حزب الله یا مقاومت فلسطین در غزه، مناطق حساس رژیم صهیونیستی در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

پس از تهدیدات هفته گذشته سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر حمله به مخازن آمونیاک شهر حیفا، برخی وزرای کابینه رژیم صهیونیستی خواستار انتقال این مخازن به محلی محرمانه و به دور از تهدیدات جنبش حزب الله شدند.

در همین راستا، یک تحلیلگر صهیونیستی اعلام کرد که این تاسیسات شیمیایی در حیفا حکم بمب هسته ای برای جنبش حزب الله را دارند و به عبارت دیگر، این جنبش امروز سلاح هسته ای در اختیار دارد و اصابت هر موشکی به این مخازن می تواند نقش بمب هسته ای را ایفا کند.

پایگاه امنیتی مجد هم با اشاره به همین مساله اعلام کرد که مقاومت فلسطین در باریکه غزه هم همین “بمب هسته ای” را در اختیار دارد و می تواند در هر گونه جنگی در آینده مخازن مذکور را هدف قرار دهد.