استاد حوزه علمیه قم با دعوت از مردم در راستای پیوستن به پویش رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه گفت: حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در حاشیه برگزاری ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی فاطمیون قم برگزار شد، با اشاره به برپایی پویش مردمی «علی یاوران» اظهارکرد: در سیره ائمه معصومان (ع)، کمک مؤمنانه را شاهد هستیم اما مقام معظم رهبری همیشه نسبت به طرح نکاتی از سیره آن حضرات سبقت گرفته‌اند و مطالبی را مطرح کرده‌اند.

ویروس کرونا حربه دشمن است

وی ویروس کرونا را حربه دشمن دانست و گفت: بعد از ابتلای ناخواسته کرونا که عارض شد، دشمن از این سلاح بر علیه ما استفاده کرد تا اقتصاد چین و اعتقاد و اقتصاد ایران را هدف قرار دهد و این حربه دشمن به وسیله ویروس کرونا بود.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مواسات و کمک مؤمنانه سیره معصومان (ع) بوده است، تصریح کرد: وقتی که معیشت مردم در مضیقه قرار می‌گیرد، افراد نسبت به اعتقادات خود متزلزل می‌شوند.

حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد

وی افزود: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناحی بسیار زیباست؛ مصادیق زیادی از این نوع کمک‌ها را در طول تاریخ انقلاب داشته‌ایم، از جمله اینکه در زمان جنگ هشت ساله، پیاده روی اربعین و در همین کمک مؤمنانه این اتفاق افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی با اشاره به اینکه حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد، اظهار داشت: در این حرکت مؤمنانه، دل‌ها به هم نزدیک شده است و مردم از هم دستگیری می‌کنند؛ حربه دشمن به واسطه ویروس کرونا از کارآمدی افتاد و قلب‌ها به هم نزدیک شد، هر چند که دشمنان گمان می‌کردند با این شیوع این ویروس، مردم از هم دور می‌شوند.

مردم با برپایی پویش «علی یاوران» در اعتقاد خود راسخ‌تر شده‌اند

وی با بیان اینکه مردم با برپایی پویش «علی یاوران» در اعتقاد خود راسخ‌تر شده‌اند، گفت: علی یاوران، علی باورانند و علی باوران، یاورانند، اینها از هم جدا نیستند؛ با این کار، نقشه دشمنان در قضیه کرونا نقش بر آب شد؛ پویش مردمی «علی یاوران» نکته اقتصادی و اعتقادی در خود دارد و آن اینکه مردم در اعتقاد خود راسخ‌تر شده‌اند.

هیئتی‌ها همیشه در خط مقدم بوده‌اند

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هیئتی‌ها همیشه در خط مقدم بوده‌اند، تصریح کرد: این پویش بسیار مؤثر بوده و چند صد هیئت این پویش را در سطح کشور به راه انداخته‌اند و اثر آن را در رسانه و در میان مردم مشاهده می‌کنیم؛ با اینکه هیئآت و مساجد تعطیل است، اما هیئتی‌ها همیشه در خط مقدم بوده‌اند.

وی به روایتی در خصوص پاداش افطاری به فرد روزه دار پرداخت و با بیان اینکه حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است، افزود: اگر هر کسی به اندازه وسع و توان خود بتواند از نیازمندان دستگیری کند، این کمک، هم برکت در مال و هم برکت بر نسلش را در پی خواهد داشت.

پویش «علی یاوران» حرکتی کاملاً مردمی است

حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی ضمن مردمی خواندن پویش «علی یاوران» اظهار کرد: این پویش اصلاً وابسته به جایی نیست و کاملاً مردمی بوده و مردم آن را اداره می‌کنند و هیچ بودجه‌ای بابت آن دریافت نشده و حرکتی کاملاً مردمی است؛ بنابراین، هر کسی که توانایی دارد، به این پویش ورود پیدا کند و پیوند بخورد.