وزیر امور خارجه دولت دست نشانده سعودی در یمن ضمن موافقت با آتش بس در این کشور، به تداوم ادعاهای بی اساس خود علیه انصارالله یمن پرداخت.

به گزارش شیعه پرس به نقل از روسیاالیوم، محمد عبدالله الخضرمی وزیر امور خارجه دولت دست نشانده سعودی در یمن ضمن موافقت با آتش بس در این کشور، به تداوم ادعاهای بی اساس خود علیه انصارالله یمن پرداخت.

وی مدعی شد: دولت هادی از همان اوایل ماه مه با طرح مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن موافقت کرد؛ اما حوثی ها هنوز آن را مورد مخالفت قرار می‌دهند. حوثی ها تمایلی برای صلح ندارند و به درد و رنج یمنی‌ها توجهی ندارند. نماینده سازمان ملل در امور یمن، شورای امنیت و جامعه جهانی، مانع تراش اصلی صلح در یمن را معرفی کند و حوثی ها را مسئول کامل آن اعلام کند.

وزیر امور خارجه دولت دست نشانده سعودی در یمن اعلام کرد که این دولت با برقراری آتش بس، تشکیل یگان مشترک مبارزه با بیماری کرونا، بازگشایی کامل راه‌ها بویژه در استان تعز، بازگشایی فرودگاه صنعا برای انجام پروازهای خارجی، پرداخت حقوق همه کارمندان، آزادی همه اسرا و از سرگیری رایزنی‌ها موافق است.

این موضع گیری در حالی است که انصارالله یمن همواره از برقراری آتش بس واقعی در یمن و نه آتش بس دروغین ائتلاف سعودی، استقبال کرده است.