روسیه اعلام کرده که این کشور آماده برگزاری مذاکرات میان محمود عباس و نتانیاهو است، اگرچه بر حمایت از حقوق فلسطینی‌ها نیز تاکید کرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که این کشور آماده برگزاری مذاکرات میان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

برپایه گزارش وزارت خارجه روسیه، «میخاییل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه این کشور در گفتگوی تلفنی خود با «حسین الشیخ» از اعضای کمیته مرکزی فتح آمادگی مسکو را برای تدارک نشستی میان محمود عباس و نتانیاهو اعلام کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: مسکو آمادگی خود را برای برگزاری دیداری میان محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو  نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مسکو بدون هیچ قید و شرطی اعلام کرده است.

بوگدانوف در این تماس تلفنی همچنین بر موضع ثابت روسیه در حمایت از حقوق مشروع و قانونی مردم فلسطین برای تشکیل کشوری مستقل براساس قطعنامه سازمان ملل تاکید کرده است.

این در حالی است که مقامات فلسطینی پیش از این هرگونه مذاکره با طرف‌های صهیونیستی را به دلیل طرح یکطرفه معامله قرن و زیرپا گذاشتن حقوق فلسطینی‌ها رد کرده بودند.