دولت موقت لیبی حملات بدون هماهنگی جنگنده‌های نظامی آمریکا در خاک این کشور را به شدت محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، دولت موقت لیبی روز گذشته با صدور بیانیه ای اقدام نیروی هوایی ارتش آمریکا در حمله به شهر صبراته که در روز جمعه گذشته روی داد و بدون هماهنگی با دولت لیبی صورت گرفت، به شدت محکوم کرد.

دولت موقت لیبی همچنین در این بیانیه از جامعه بین المللی خواست ضمن قبول مسئولیت های خود از دولت لیبی در مبارزه با تروریسم حمایت لازم را به عمل آورد.

در این بیانیه دولت موقت لیبی به صراحت بیان شده است :” ما جامعه بین المللی را از خطر توسعه یافتن داعش و دیگر گروه های همپیمان با آن برحذر می داریم، چرا که این گروه ها در لیبی در حال توسعه هستند.” از این رو این رویداد خطری واقعی ” نه تنها برای لیبی بلکه برای کل منطقه ” به شمار می آید.

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه چنین آمده است :”دولت موقت لیبی آمادگی کامل خود را برای همکاری با جامعه بین المللی در مبارزه با تروریسم اعلام می دارد، مشروط بر این که این اقدام جامعه بین المللی در داخل لیبی با هماهنگی دولت صورت گیرد “.

دولت لیبی در ادامه تاکید داشته که هرگونه دخالت سیاسی یا نظامی باید از طریق کانال های قانونی که مجلس نمایندگان و دولت برخاسته از آن را شامل می شود، می تواند دنبال و پیگیری شود.

در حملات هوایی جنگنده های آمریکایی که گفته می شود یک پایگاه آموزش گروه های تروریستی داعش را هدف قرار داد و در روی جمعه گذشته در غربی لیبی صورت گرفت، دستکم ۴۳ کشته برجای گذاشت که در بین این کشته‌ها دو دیپلمات صربستانی هم دیده می شوند، که سال گذشته توسط داعش ربوده شده بودند.

این دومین حمله هوایی آمریکا در لیبی ظرف مدت سه ماه گذشته به شمار می آید. گزارش شده که هدف از آن حمله نخست کشتن نور الدین شوشان تبعه تونسی متهم به سازماندهی دو انفجار خونین سال گذشته بود، که در آن به موزه ای در تونس پایتخت حمله شده بود، صورت گرفت و بعد از آن به تفریحگاه ساحلی در شهر سوسه تونس روی داد که دهها تروریست را به کام مرگ فرستاد.