سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش از تصمیم هند و پاکستان در دیدار احتمالی نخست‌وزیران دو کشور ماه آینده در واشنگتن حمایت خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از «داون نیوز»، «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان احتمال دارد با «نارندرا مودی» همتای هندی خود در کنفرانس امنیت هسته‌ای ماه آینده در واشنگتن دیدار کند.

کنفرانس امنیت هسته‌ای به رهبری «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در اواخر ماه آینده میلادی در واشنگتن برگزار خواهد شد.

نخست‌وزیران هند و پاکستان دعوت اوباما برای شرکت در این کنفرانس را پذیرفته‌اند.

نوازشریف و نارندرا مودی احتمال دارد در این کنفرانس در مورد مسایل مختلف و روابط دوجانبه بحث و گفت‌وگو کنند.

«مارک تونر» سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا در این خصوص گفت: واشنگتن از تصمیم هند و پاکستان و دیدار احتمالی نخست‌وزیران دو کشور حمایت خواهد کرد.

وی افزود: چیزی در مورد دیدار نخست‌وزیران هند و پاکستان برای مطرح کردن ندارد اما ارتباط واشنگتن با دولت‌های دو کشور را تایید می‌کند.

تونر اظهار داشت: واشنگتن در حال ارتباط با دهلی‌نو است.

سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا با اشاره به اقدامات پاکستان در جنگ علیه تروریسم در منطقه گفت: پاکستان بیش از دیگر کشورها تحت تاثیر تروریسم قرار گرفته است.

تونر در حالی که از اظهارنظر در مورد گروه تروریستی داعش خودداری کرد اما گفت که داعش و گروه‌های وابسته آن، در حال ظهور در افغانستان هستند.

وی خاطر نشان کرد: برخی مناطق پاکستان نیز می‌تواند پناه‌گاه امن برای داعش در پاکستان شود.

نخست‌وزیران هند و پاکستان چندی قبل برای آخرین بار پس از بازگشت مودی از افغانستان در محل اقامت نواز شریف در لاهور دیدار کردند.

نوازشریف و مودی پیش از این در دیدار در کنفرانس «تغییرات اقلیمی» نیز در مورد ازسرگیری مذاکرات صلح توافق کرده بودند.

مذاکرات هند و پاکستان قرار بود ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) برگزار شود اما به دلیل حمله تروریستی به پایگاه هوایی هند در «پتهان کوت» منطقه مرزی این کشور با پاکستان به تعویق افتاد.