مشهد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد گفت: اردوی فرهنگی زیارتی خانوادگی روحانیان مستقر حاشیه شهر مشهد مقدس به شهر مقدس قم، برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام علی بخشی اظهار کرد: ۴۰ نفر از روحانیان مستقر حاشیه شهر مشهد مقدس به همراه خانواده هایشان در اردوی دو روزه به شهر مقدس قم و مسجد مقدس جمکران شرکت کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد مقدس با اشاره به اهداف برگزاری این اردوی فرهنگی زیارتی، گفت: ایجاد روحیه نشاط و طراوت، تجدید روحیه و تقویت انگیزه خدمت به فرهنگ دینی در حاشیه محروم شهر مقدس مشهد، آشنایی هرچه بیشتر خانواده های روحانیان با یکدیگر و همچنین تقدیر و تشکر از خانواده های روحانیان به خاطر تعامل و همراهی آنان در امر تبلیغ در مناطق محروم حاشیه شهر علیرغم کمبودها و مشکلات آن و برگزاری برنامه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی برای آنان، از جمله اهداف ما در برگزاری این اردو بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد مقدس با اشاره به برنامه های این اردوی فرهنگی زیارتی، ابراز کرد: شرکت در درس اخلاق آیت الله العظمی جوادی آملی، زیارت حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران، کوهپیمایی کوه خضر نبی(ع) و مراسم دعاهای کمیل و ندبه مسجد جمکران از جمله برنامه های این اردوی فرهنگی زیارتی بود.

گفتنی است هم اکنون ۸۱ روحانی مستقر در حاشیه شهر مشهد مقدس مشغول فعالیتهای فرهنگی و تبلیغی هستند.