دامغان – دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار دامغان از ارسال ۱۰۶ شال و ۱۱۵ کلاه بافتنی به همت دانشجویان و مردم شهید پرور این شهرستان برای مدافعان حرم حضرت زینب (س) خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازمهر امیر طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه کمک های مردم دامغان برای رزمندگان مدافع حرم به دبیرخانه جشنواره فیلم عمار تحویل شده است، توضیح داد: از دی ماه سال جاری همزمان با آغاز اکران عمومی آثار ششمین دوره جشنواره عمار، دانشجویان و مردم شهید پرور دامغان با بافت دستکش و کلاه به پویش مردم حمایت از رزمندگان جبهه مقاومت پیوستند.

وی ضمن بیان اینکه پیشنهاد پیوستن به پویش مردمی حمایت از جبهه مقامت توسط دانشجویان دانشگاه دامغان مطرح شده است، افزود: هیئت مکتب العباس و دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان همراه با دبیرخانه جشنواره فیلم مردمی عمار شهرستان شرایط بافت البسه گرم را فراهم کردند.
اقشار مختلف در پویش مردمی حضور دارند

دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار شهرستان در ادامه ابراز داشت: با فراگیری و گسترش جنبش مردمی حمایت از جبهه های مقاومت اسلامی بین اقشار مختلف٬ بانوان دامغانی با حضور در مساجد امیرالمومنین(ع) و بلال اقدام به بافتن شال، کلاه، دست کش و بسته بندی خشکبار کردند.

طالبی درباره کیفیت و کمیت ارسال این کمک های مردمی نیز توضیح داد: تا کنون ۱۰۶ شال گردن بافتنی، ۱۱۵ کلاه، ۴۰ دست کش بافتنی، ۱۵ دست لباس گرم و شش کاپشن توسط دانشجویان و مردم شهیدپرور دامغان بافته و همراه با بسته های خشکبار و نامه هایی خطاب به رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه برای دبیرخانه جشنواره عمار در تهران ارسال شد تا پایان بهمن به دست رزمندگان برسد.

وی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و تجربه تاریخی پشتیبانی از رزمندگان و اعلام آمادگی و وفاداری کسانی که توانایی حضور فیزیکی در جبهه های نبرد حق علیه باطل در کشور سوریه را ندارند از اهداف پویش مردمی حمایت از جبهه مقامت شهرستان دامغان است
پشتیبانی از رزمندگان هدف مردم است

دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار شهرستان دامغان با بیان اینکه پیروزی در میدان نبرد نیاز به ‌پشتیبانی معنوی دارد، گفت: پشتیبانی قوی توسط پشت جبهه، خط مقدم نبرد را به پیروزی نزدیک تر و دل رزمندگان را گرم می کند و اراده آن ها را افزایش می دهد.

طالبی دربیان خاطره ای از این اقدام مردمی، بیان داشت: یکی از بانوان دامغانی کلاف نخی را گرفته تا پس از بافتن آن را به سعید علیزاده از مدافعان حرم حضرت زینب(س) اهدا کند اما قبل از اتمام کار خبر شهادت این مدافع حرم آورده شد و ما ثواب البسه بافته شده را به روح پاک و مطهر شهید سعید علیزاده برمی تقدیم می کنیم.

وی افزود: پویش مردمی ارسال کمک به رزمندگان مدافع حرم با کمک مردم دامغان همچنان ادامه دارد.