در پی گزارش مردمی و گسترش چتر اطلاعاتی و اقدامات عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان ایلام، فردی به نام س.ن که مبادرت به راه اندازی سامانه ی جعلی تحت عنوان «ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان ایلام» نموده بود، شناسایی و با حکم مقام قضایی دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارات اطلاعات، متهم با استفاده از این سامانه ی جعلی، اقدام به دریافت گزارش از مردم ودر مواردی نیز به تهدید و تعقیب برخی بانوان و دختران با عنوان مامور وزارت اطلاعات مبادرت نموده است.

در بازرسی از محل اختفاء نامبرده ، سلاح کمری ، افشانه ، تجهیزات ارتباطی از قبیل بیسیم و کارت های جعلی متعدد با عناوین مختلف نظیر وزارت اطلاعات و … کشف و ضبط گردید.

از اقدامات متقلبانه این متهم می توان به ایجاد شبکه تلگرامی ، همچنین ، مراجعه اش به شرکت مخابرات و معرفی خود به عنوان نیروی ستاد خبری اداره کل اطلاعات و اخذ سامانه پیامکی برای اهداف سوء خود اشاره نمود.

برابر اطلاعات واصله، مشارالیه با آراستن چهره ی و ظاهر خود و همچنین همراه داشتن بیسیم و کارت جعلی وزارت اطلاعات به گونه ای عمل نموده است که حتی برخی از شهروندان و کارکنان ادارات استان وی را به عنوان یکی از نیروی اطلاعاتی می شناختند.

نامبرده با ارائه کارت جعلی به اداره پلیس، پیگیر مشخصات هویتی مالکان تلفن همراه برخی از افراد به منظور تهدید و سوء استفاده از آنها نموده بود.

متهم به منظور فریب و جلب توجه طمعه های خود با استفاده از فتوشاب مبادرت چاپ عکس خود در کنار شهدای مدافع حرم قرار می نمود تا خود را نیروی مهم معرفی و به ماموریت های برون مرزی از جمله به کشورهای سوریه، عراق و لبنان نیز اعزام داشته است .

لذا به هم وطنان محترم توصیه می شود ، تا از هویت مراجعه کنندگان اطمینان حاصل نکرده اند از ارائه اخبار و اطلاعات خود داری نموده و در صورت لزوم حتماً با تلفن ۱۱۳ موارد را در میان بگذارند.