رسانه‌ها از افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به ۶۴۱ هزار و ۱۵۶ نفر خبر دادند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از آناتولی، وزارت بهداشت روسیه امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که روند ابتلا و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ مورد جدید فوت و ۶ هزار و ۷۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است.

به گزارش این خبرگزاری، شمار فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در روسیه به ۹ هزار و ۱۶۶ نفر و تعداد مبتلایان هم به ۶۴۱ هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است.

همچنین گزارش‌ها در این خصوص حاکی از آن است: با ترخیص ۴ هزار و ۳۴۳ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های روسیه، مجموع بهبودیافتگان کووید-۱۹ به ۴۰۳ هزار و ۴۳۰ نفر رسیده است.

گزارش وزارت بهداشت روسیه در این خصوص حاکیست: با کاهش تدابیر اتخاذی مقابله با کرونا در شهر مسکو طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸۲ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به ۲۲۰ هزار و ۸۵۳ نفر افزایش یافت. همچنین با مرگ ۲۳ تن دیگر در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان کرونا در مسکو به ۳ هزار و ۷۶۱ نفر رسید.

گفتنی است، اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در تاریخ ۳۱ ژانویه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری نیز در ۱۹ مارس ثبت شد.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.