دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۲بهمن ماه امسال ۶۰ هزارنوعروس تحت حمایت این نهاد کمک هزینه جهیزیه دریافت کرده اند.

به گزارش پرس شیعه، مجید ملکشاهی با اشاره به حمایت‌های کمیته امداد برای استحکام و تقویت بنیان خانواده افزود: امسال ۱۲۵میلیارد تومان اعتبار از منابع دولتی، غیردولتی و سایر برای تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این نهاد اختصاص یافته است که از این میزان اعتبار تاکنون ۷۲ درصد آن جذب شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۰میلیارد تومان از اعتبارات دولتی و ۱۳ میلیارد تومان از منابع غیردولتی برای تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این نهاد تامین اعتبار شده است که تاکنون حدود ۹۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.

ملکشاهی با بیان اینکه کمیته امداد درجهت ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در شرف ازدواج و زنان سرپرست خانوار خدمات مختلفی را ارائه می‌ کند افزود: سال گذشته ۵۳ هزارنفر از دختران ، پسران و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش از کمک هزینه ازدواج و جهیزیه برخوردار شدند.

دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد درارتباط با کمک هزینه جهیزیه به متقاضیان واجد شرایط، تصریح کرد: این کمک هزینه‌ها برای دختران تحت پوشش کمیته امداد در قالب کمک هزینه جهیزیه با سرانه ۳۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض، کمک هزینه جهیزیه دختران نیازمند به مبلغ ۱۰میلیون ریال، هدیه ازدواج پسران تحت پوشش از ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است. علاوه بر آن وامی تا سقف پنج میلیون تومان نیز به صورت قرض الحسنه توسط کمیته امداد و کمک‌های مردمی به این افراد ارائه می‌شود که این وام تا سقف۱۰ میلیون نیز می تواند افزایش ‌یابد.

ملکشاهی بیان اینکه اعتبارات این نهاد پاسخگوی هزینه ازدواج دختران برای تشکیل خانواده نیست، ادامه داد: هم اکنون ۵۰هزار نوعروس تحت حمایت کمیته امداد پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند که با تامین اعتبارات بیشتر این افراد به تدریج از کمک هزینه ازدواج بهره مند می شوند.

وی کمک به ازدواج نیازمندان را در چهار فصل کاری تعریف کرد و یادآور شد: عمده آن برای دختران تحت پوشش کمیته امداد و دختران نیازمندی که تحت پوشش امداد نیستند و موردی از این نهاد خدمات می گیرند و بخش دیگر هدیه ازدواج پسران و کمک به ازدواج زنان سرپرست خانوار تحت پوشش را شامل می شود.