تاجر مطرح سوری که به تازگی به لیست تحریم های آمریکا اضافه شده اعلام کرد که این اقدام آمریکا را یک افتخار ملی برای خود می داند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از روسیا الیوم، «وسیم القطان» تاجر سوری که به تازگی توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شده است اعلام کرد که قرار گرفتن نامش را در لیست تحریم آمریکا، یک افتخار ملی برای خود می داند.

وی افزود: این اقدام آمریکا به مثابه اعطای یک مدال ملی برای من محسوب می شود. وزارت خزانه داری آمریکا در واقع وزارت کینه ورزی به شمار می رود.

القطان بیان کرد: بعد از آنکه انگلیس و اروپا لیست های تحریمی خود را ارائه دادند این سومین افتخار ملی برای من به شمار می رود.

وی ادامه داد: برخی افراد ساده دل و احمق هنوز نفهمیده اند که تحریم های این کشورها علیه ما تنها باعث افزایش مقاومت ملی و تقویت اراده برای حمایت از اقتصاد کشورمان می شود. گاوچران ها و کشورهایی که در قاره اروپا به مثابه حیات پشتی آمریکا به شمار می روند نمی توانند ما را از این مسیر منحرف کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته در چارچوب قانون «سزار» از وضع تحریم های جدیدی علیه سوریه خبر داد.

بر این اساس، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره اعلام کرد که یک فرد حقیقی و ۹ نهاد مرتبط با دولت این کشور را در لیست تحریم های خود قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره اعلام کرد که نهادها و افراد تحت تحریم، به دولت سوریه کمک می کنند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی، نام «وسیم انور القطان» بازرگان سوری، کرام الاسدف زهیر توفیق الاسد و نیز سرهنگ اول ارتش سوریه و همچنین چند شرکت و مرکز تجاری سوری نیز به چشم می خورد.