قم – اولین کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم با تجلیل از خانواده‌های این شهدا در پردیس فارابی قم دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه، رئیس کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم در این مراسم که شامگاه یکشنبه در سالن همایش پردیس فارابی دانشگاه تهران در قم و با حضور خانواده‌های معظم شهدا، دانشجویان، مسئولان استانی و جمعی از مسئولان دانشگاه تهران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: پردیس فارابی دانشگاه تهران در دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ۱۴ شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

سید محمد مقیمی بیان داشت: شهید حمیدرضا اسداللهی از شهدای مدافع حرم نیز از دانشجویان این دانشگاه‌ها است که در دفاع از حریم اهل بیت(ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم به منظور پاسداشت یاد و خاطره آن عزیزان و همچنین تجلیل از خانواده‌های معظم ایشان برگزار شد و امیدواریم بتوانیم سبک زندگی شهدا که در مسیر دفاع از اهل بیت(ع) و دین اسلام از جان خود گذشتند را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

رئیس کنگره ملی شهدای دانشجوی مدافع حرم تأکید کرد: امروز دانشجویان آماده‌اند تا در صورت دستور ولی امر مسلمین در مبارزه با جبهه استکبار وارد عرصه نبرد شوند.

مقیمی با بیان اینکه ما امروز مدیون خانواده‌های شهدا هستیم، بیان داشت: راه شهیدان همچنان ادامه خواهد داشت و دانشجویان قدردان کسانی خواهند بود که در دفاع از اعتقادات و دین خود جانفشانی کردند.

همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم

همسر شهید مهدی مالامیری اولین روحانی شهید مدافع حرم نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: شهدای مدافع حرم زمانی که احساس کردند باید در مسیر دفاع از ولایت وارد صحنه شوند نتوانستند صبر کنند و وارد عرصه نبرد شدند.

وی افزود: امروز همه ما باید گوش به فرمان رهبری باشیم و اگر ایشان را جهاد و دفاع را بر ما تکلیف کنند جای درنگ نخواهد بود.

همسر شهید مهدی مالامیری گفت: شهدای مدافع حرم دیروز در عرصه دانشگاه و تحصیل حضور پررنگی داشتند و وقتی احساس کردند که باید برای دفاع از کیان اسلام در خارج از مرزهای ایران اسلامی حضور یابند همه زندگی خود را‌‌ رها کردند و تنها به ادای تکلیف فکر کردند.