کرمان – امام جمعه موقت کرمان با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه افکنی بین مسلمانان گفت:باید مراقب باشیم چراکه دشمنان برای رسیدن به این هدف خود از شبکه های اجتماعی و ماهواره ای استفاده می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد صباحی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: اتحاد مسلمانان بسیار اهمیت داشته و می تواند توطئه های دشمنان را با شکست مواجه کند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه افکنی بین مسلمانان افزود: باید مراقب باشیم چرا که دشمنان برای رسیدن به این هدف خود از شبکه های اجتماعی و ماهواره ای استفاده می کنند.

حجت الاسلام صباحی با تاکید بر لزوم پرهیز از بیان سخنان تفرقه افکنانه عنوان کرد: فرقه های اسلامی باید با یکدیگر متحد باشند.

امام جمعه موقت کرمان همچنین تاکید کرد: بزرگان کشور مراقب باشند اتحاد بین مردم را بر هم زنند و همگان باید برای تحکیم وحدت تلاش کنیم.

وی با اشاره به تاثیر ایمان در تحمل مشکلات و سختی ها اظهار کرد: افراد متدین و با ایمان با تکیه به تعالیم دینی و توکل به خداوند با قدرت در برابر مشکلات ایستادگی می کنند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه ارتباط با خداوند انسان را قوی می کند، افزود: انسان می تواند از طریق نماز، دعا، ذکر و توبه به خدواند نزدیک شود.

وی عنوان کرد: با ذکر و یاد خدواند ارزش های الهی در وجود آدمی شکل گرفته و انسان را برابر مشکلات قوی می کند.

امام جمعه موقت کرمان همچنین با تبریک سالروز آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج) گفت: باید با اعمال و کردار خود زمینه ظهور حضرت را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه علما ۸۰ وظیفه برای شیعیان در زمان غیبت بیان کرده اند، افزود: باید نسبت به امام زمان (عج) شناخت و معرفت صحیح داشته باشیم.