نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: امروز فرقه های ضاله که از سوی نظام سلطه حمایت می شوند با شیوه های تبلیغاتی گسترده، تلاش می کنند ارزش های اسلامی در جامعه ما را کمرنگ کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله نورالله طبرسی، امروز در همایش مهدویت در ساری، با مهم ارزیابی کردن ترویج مسأله مهدویت در جامعه گفت: تبیین جایگاه مهدویت و مفهوم انتظار در جامعه اسلامی، سبب جهانی شدن تفکر اسلامی می‌شود و انتظار ظهور در نظام اسلامی،باید به صورت فراگیر گسترش یابد.

امام جمعه ساری با بیان این که فرهنگ مهدویت بین جوانان ترویج شود، افزود: باید بدانیم در عصر غیبت امام زمان(عج) نقش و وظیفه‌مان چیست تا بتوانیم زمینه ظهور ایشان را آنطور‌که شایسته است، فراهم کنیم.

آیت الله طبرسی به نقش جوانان در‌ خصوص فرهنگ مهدویت اشاره کرد و افزود: جوانان باید امام زمان‌(عج) را آن‏ طور که شایسته است، بشناسند و بدانند عالم در محضر امام مهدی‌(عج‌) است و باید آنچه از این امام بزرگوار در دل و ذهن دارند، در طول زندگی ساری و جاری کنند.

رئیس شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که اصل ظهور حضرت مهدی(عج) امری مسلم است و اگر فرد مسلمانی این قضیه را انکار کند، نشان از نادانی و کوته فکری اوست، گفت: انتظار ظهور مهدی موعود(عج) یک عقیده اسلامی است که هر مسلمان با ایمانی باید به آن باور داشته باشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود، گسترش فرقه‌های انحرافی را خطر بزرگی برای اندیشه‌های اسلامی دانست و ابراز داشت: امروز تقویت معنویت می‌تواند مهم‌ترین سد در برابر ترویج عرفان‌های انحرافی باشد.

وی با بیان این‌که ایجاد ادیان ساختگی همواره از ترفندهای استعمارگران برای منحرف‌کردن دینداری صحیح و جایگزینی آن با ادیان الهی مرسوم بوده است، افزود: امروز برخی عرفان های نوظهور و کاذب در جامعه در حال گسترش هستند.

امام جمعه ساری، فرقه های ضاله و عرفان های نوظهور را خطر بزرگی برای رشد اندیشه های اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: عرفان های کاذب تلاش می کنند هویت دینی نسل جوان را از بین ببرند و افکار آنها را نسبت به اندیشه های غربی سوق دهند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که دشمنان نظام تنها به دنبال ضربه زدن به مبانی دینی جامعه اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: امروز فرقه های ضاله که از سوی نظام سلطه حمایت می شوند با شیوه های تبلیغاتی گسترده، تلاش می کنند ارزش های اسلامی در جامعه ما را کمرنگ کنند.

وی، ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) را بهترین روش برای خنثی کردن توطئه های شوم فرقه های ضاله دانست و تصریح کرد: امروز نهادهای دینی و فرهنگی به ویژه مراکز تبلیغی وظیفه دارند جامعه را بیشتر با اندیشه های ارزشمند اسلام ناب آشنا کنند.

آیت الله طبرسی، خلأ معنویت درسطح جامعه را مهم ترین دلیل گسترش عرفان های نوظهور دانست و خاطرنشان کرد: تقویت معنویت می تواند مهم ترین سد در برابر ترویج عرفان های انحرافی باشد.