مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تهدید کرد: اتحادیه‌اروپا تحریم‌های جدیدی را به نام «ناوالنی» علیه روسیه وضع می‌کند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در سخنانی تهدید کرد: اتحادیه اروپا می تواند تحریم هایی به نام «آلکسی ناوالنی» را به دلیل نقض حقوق بشر تصویب کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در نشست پارلمان اروپا در این خصوص ادامه داد: این اتحادیه می تواند بسته تحریم های جدید به نام الکسی ناوالنی را به دلیل نقض حقوق بشر وضع کند که مشابه آن ‌چیزی است که هم اکنون در آمریکا به نام قانون «مگنیتسکی» اجرا می‌شود.

بر اساس ادعای جوزف بورل، آنچه برای ناوالنی اتفاق افتاد باید کشورهای اتحادیه اروپا را مجبور کند تا دیگر بحث را متوقف کرده و این مکانیسم را تصویب کنند. 

وی دراین باره افزود: بنابراین نام ناوالنی در آینده با تحریم های اتحادیه اروپا علیه کسانی که حقوق بشر را نقض می کنند، همراه خواهد بود.

این در حالیست که بورل در سوم سپتامبر اعلام کرد که اتحادیه اروپا خواستار پاسخ بین المللی به وضعیت ناوالنی است و حق اعمال مجازات برای این موضوع را برای خود محفوظ می داند.

گفتنی است، کشوهای غربی به ویژه آمریکا به بهانه های مختلفی در تلاشند تا تحریم های جدیدی را علیه روسیه به این بهانه به اجرا بگذارند.