ترامپ در مراسم امضای پیمان سازش میان بحرین و امارات با رژیم‌صهیونیستی در کاخ‌سفید گفت: اینجائیم تا برای تغییر مسیر تاریخ گرد هم آئیم و روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم!

به گزارش شیعه پرس،  مراسم امضای توافق ننگین سازش آغاز شد.

این مراسم با حضور هیأت اماراتی به ریاست عبدالله بن زاید وزیر خارجه این کشور، هیأت بحرینی به ریاست عبداللطیف الزیانی و هیأت رژیم صهیونیستی به ریاست نخست وزیر این رژیم در محوطه کاخ سفید و با حضور ترامپ آغاز شد.

ترامپ در سخنانی در این مراسم گفت: از وزیر خارجه امارات و وزیر خارجه بحرین متشکرم. اینجائیم تا برای تغییر مسیر تاریخ گرد هم آئیم و روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم. قدم بزرگی را به سوی صلح و موفقیت برداشتیم. این مقامات، تا دقایقی دیگی توافق صلحی را امضاء می کنند که در تاریخ بی سابقه بوده است!

وی افزود: اسرائیل، امارات و بحرین سفارتخانه هایشان را تأسیس و سفرائشان را مبادله خواهند کرد. آن ها در حوزه های مختلفی با هم همکاری خواهند کرد. این توافق باعث می شود تا مسلمانان با آرامش در مسجد الاقصی عبادت کنند!!این توافقات من جمله یک صلح جامع را در منطقه شکل می دهد؛ کاری که بعضی ها فکر می کردند دست یافتنی نیست؛ من به این دست اورد برجسته تبریک می گویم.

ترامپ گفت: ۵۴ کشور مسلمان و عربی، من از همه آن ها می خواهم تا مشکلاتشان را با اسرائیل کنار بگذارند و با هم برای هدف صلح و امنیت گردهم آیند. ملت های منطقه خود باید برای آینده شان تصمیم بگیرند. ما همکاری را به درگیری و بهروز ی را بر فقر ترجیح می دهیم. مسلمانان  و دیگر ادیان می توانند با صلح در کنار هم زندگی کنند. به مردم امارات و بحرین تبریک می گویم.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم مدعی شد: این یک روز مهم و تاریخی در تاریخ برای صلح است. هزاران سال یهودیان برای صلح دعا کردند و به همین دلیل امروز همه ما از شما آقای ترامپ تشکر می کنیم؛ شما در کنار اسرائیل در کنار مستبدان تهران ایستادید و برای این صلح میانجیگری کردید.

وی گفت: از محمد بن زاید و عبد الله بن زاید متشکرم. از هر دوی شما برای رهبری خردمندانه و همکاری با اسرائیل برای توسعه صلح تشکر می کنم. از شاه حمد در بحرین و همه دوستان در خاورمیانه تشکر می کنم و به همه آن ها می گویم: السلام علیکم. از آقای رئیس جمهور شنیدید که کشورهای بیشتری برای صلح با ما خواهند آمد. این صلح برای همه کشورهای عربی مهم است زیرا می توان به مناقشه میان اسرائیل و اعراب پایان دهد. همچنین منافع اقتصادی این صلح زیاد است و همه آن را خواهند فهمید.

نتانیاهو ادعا کرد: در زمینه کرونا همکاری هایمان را با کشورهای منطقه آغاز کرده ایم. تفرقه های سیاسی را کنار بگذاریم. امروز ضربان تاریخ را احساس می کنیم. من عمرم را برای تحکیم جایگاه اسرائیل در منطقه صرف کرده ام. من می خواهم اسرائیل را قدرتمند کنم؛ چون قدرت صلح را با خود به همراه می آورد!