سی و چهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهای درباره‌ شمس تبریزی دوم مهر به «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی» اختصاص دارد.

به گزارش شیعه پرس، شمس، بی‌شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست. اگر بخواهیم آموزه‌های شمس را صرفاً از منظرِ نیازهای انسان امروز ایرانی، بنگریم و بسنجیم؛ با دلیری می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین درس‌های شمس که واجد اهمیت بسیار است و سزاوار توجه و درنگ فراوان، نگاه تازه و ممتاز و متمایز اوست به مقوله‌ی سخن.

در روزگاری که سخن‌ها به کردار بازی شده و پُرگویی و پراکنده‌گویی و ژاژخایی، چه در عرصه‌ی روابط فردی و چه در عرصه‌های عمومی و اجتماعی، مذهبِ مختارِ زمانه؛ مجموع نظرگیرِ سخنان شمس در باب سخن، و تأملات عمیقی که از او در این باب به یادگار مانده، می‌تواند در اصلاح کژی‌ها و ناموزونی‌های سخن، بس کارساز و گره‌گشا باشد. شمس، بی شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست.

سی و چهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم مهر از ساعت ۱۵ با سخنرانی ایرج رضایی به «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی» اختصاص دارد که به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter این درس‌گفتار را به صورت زنده مشاهده کنند.