به همت رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه و انجمن ارشاد اسلامی اهل بیت(ع)، نشست «زنان کربلا» در مانیکالند موتاره برگزار شد.

به گزارش شیعه پرس، به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، نشست «زنان کربلا» به منظور بررسی نقش زنان در جامعه اسلامی با تکیه بر نقش زینب سلام الله علیها در رهبری کاروان عاشورا و تداوم قیام امام حسین علیه السلام در مانیکالند موتاره برگزار شد.

در این مراسم، شیخ احمد فانیسو مجالا، از طلاب مدرسه علمیه بقیه الله لبنان درباره اهمیت قیام امام حسین(ع) و نقش تاریخی بانوی گرامی واقعه کربلا، زینب کبری(س) در رساندن صدای این قیام خونین و نتیجه بخش کردن آن سخنرانی کرد.

وی اظهار کرد: ایشان این نقش فعال و تأثیرگذار را با حفظ کرامت و عفاف لازمه یک زن مسلمان در جامعه اسلامی ایفا کرد و به تمامی زنان در طول تاریخ آموخت که در عین حفظ و رعایت حریم حجاب و عفاف بر طبق قواعد اسلامی، می‌توان نقشی فعال و شاید مؤثرتر از بسیاری از مردان در جامعه داشت.

شیخ مصطفی چیندانداری نیز به تشریح ابعاد گوناگون قیام جاودانه و خونبار امام حسین علیه السلام و نقش زینب کبری(س) در ابلاغ پیام عاشورا به نسل‌های بعدی پرداخت.

در پایان این مراسم، نوحه خوانی و سینه زنی انجام شد.