نظامیان آمریکایی مستقر در اروپا به اتفاق نظامیان رژیم صهیونیستی رزمایش مشترک موشکی خود را آغاز کردند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از جورزالیم پست، در این رزمایش که «ژونیپر کبیر» نام دارد قرار است علاوه بر آمادگی دو ارتش برای مقابله با تهدیدات موشکی، آموزش هایی نیز به شرکت کنندگان برای انجام همکاری های بهتر در موراقع ضروری داده شود.

بر اساس این گزارش بیش از هزار و ۷۰۰ نظامی امریکایی، در این رزمایش که هشتمین تمرین نظامی مشترک امریکا و اسرائیل از سال ۲۰۰۱ است شرکت دارند.

مارک لئوبن، فرمانده بخش رزمایش و ارزیابی‌ مقرهای فرماندهی امریکا در اروپا نیز گفت که این رزمایش نخستین تمرین اسرائیل و مقر فرماندهی نیروهای نظامی امریکا در اروپا در سال ۲۰۱۶ است.

این رزمایش آخرین بار در سال ۲۰۱۴ و با حضور هزاران سرباز در مدت زمان پنج روز برگزار شد. در این رزمایش شبیه سازی حملات موشکی نیز اجرا شد.

خبر انجام این رزمایش در حالی مطرح شد که مقامات رژیم صهیونیستی از واشنگتن خواسته‌اند کمک نظامی سالانه به تل آویو را در دوره ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ میلادی تا ۶۰ درصد افزایش دهد که به طور میانگین حدود پنج میلیارد دلار در سال خواهد بود.

به موجب قرارداد کنونی، کمک نظامی سالانه به اسرائیل رقمی معادل بیش از سه میلیارد دلار در سال است. این قرارداد در سال ۲۰۱۷ منقضی می‌شود.

امریکا همچنین مخارج دیگر پروژه‌های نظامی اسرائیل از جمله سامانه موشکی موسوم به «گنبد آهنین» را نیز تامین می‌کند.

بنا بر گزارشی که کنگره امریکا ارائه کرده است کمک‌های نظامی واشنگتن به اسرائیل از سال ۱۹۶۲ تا کنون به بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار رسیده است.