رئیس جمهور روسیه با امیر قطر به صورت تلفنی در خصوص وضعیت سوریه رایزنی کردند و بر افزایش تلاش ها در خصوص حل بحران این کشور تاکید کردند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از شبکه روسیا الیوم، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، به صورت تلفنی در خصوص وضعیت سوریه گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش طرفین رایزنی های خود در رابطه با سوریه را که از ۱۸ ژانویه گذشته در جریان سفر امیر قطر به مسکو آغاز شده بود، ادامه دادند.

در این گفتگو دو طرف بر افزایش ارتباطات دوجانبه در سطوح مختلف به منظور مشارکت موثرتر در حل بحران سوریه توافق کردند.

شایان ذکر است گفتگوی تلفنی پوتین و امیر قطر در شرایطی انجام گرفت که در پی توافق ابتدایی روسیه و آمریکا در خصوص برقراری آتش بس در سوریه، ارتباطات میان مجموعه حامیان سوریه افزایش یافته است.

در همین راستا انتظار می رود که در آینده نزدیک رئیس جمهور روسیه با همتای آمریکایی خود نیز به صورت تلفنی توافق برقراری آتش بس در سوریه را مورد تبادل نظر قرار دهد.

پیش از این لاوروف وزیر خارجه روسیه پس از دیدار سران این کشور با مقامات قطری در جریان سفر هیأت قطری به مسکو در ژانویه گذشته اعلام کرده بود که طرفین بر پایبندی خود به توافق وین در خصوص سوریه و تعیین سرنوشت و آینده این کشور توسط مردم خود سوریه تاکید دارند.