عبدالغفار عزیز، نایب امیر جماعت اسلامی پاکستان و مدیر امور خارجه این حزب روز گذشته، دوشنبه ۱۴ مهرماه در سن ۵۸ سالگی در شهر لاهور دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شیعه پرس، عبدالغفار عزیز، نایب امیر جماعت اسلامی پاکستان و مدیر امور خارجه این حزب روز گذشته، دوشنبه مورخ ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹ در سن ۵۸ سالگی در شهر لاهور دار فانی را وداع گفت. وی از شخصیت  های دینی و سیاسی و به عنوان یکی از فضلای جماعت اسلامی به شمار می رفت و مدت طولانی برای خدمت به دین مبین اسلام و ترویج اتحاد و وحدت و همچنین افکار تقریبی تلاش فراوانی انجام داد.

عبدالغفار عزیز مطالعه و نگاه عمیق به تحولات جهان اسلام داشت و مقالات فراوانی راجع به تحولات جهان اسلام و نهضت های اسلامی در جهان  در ماهنامه «ترجمان الاسلام» منتشر کرد.

آن مرحوم تسلط کامل به زبان های عربی و فارسی داشت و زیرنظر خود یک بولتن خبری درخصوص اخبار جماعت اسلامی به زبان فارسی منتشر می کرد و مسئولیت موسسه دارالعروبه که در منصوره لاهور واقع است را بر عهده داشت. همچنین چندین کتاب علامه مودودی را به فارسی ترجمه نمود که ترجمه فارسی دوره کامل تفسیر القرآن به نام تفهیم القرآن به زبان فارسی مورد استقبال فراوانی توسط فارسی زبانان قرار گرفت.

لازم به ذکر است که آن مرحوم هماهنگی لازم برای حضور رهبران جماعت اسلامی از جمله امیر جماعت اسلامی در کنفرانس های وحدت که توسط مجمع تقریب در تهران در سالهای گذشته برگزار می شد انجام داد و خود چندین بار در کنفرانس های وحدت تهران حضور یافت. آن مرحوم در دعوت از  حضرت آیت ا… محمد علی تسخیری (ره) و نیز آیت لله اراکی برای سفر به پاکستان  نقش فعالی را در این خصوص ایفاء کردند .

عبدالغفار عزیز در سن ۵۸ سالگی در اثر بیماری سرطان که چند ماه در بیمارستان  نیز بستری بوده روز دوشنبه مورخ ۱۴/۷/۹۹ به لقا الله پیوست.