مدیر گروه تبلیغی جهادی رشد گفت: با توجه به اینکه روضه های خانگی امسال پُر رنگ تر شود، اعضای این گروه با توجه به درخواست بانیان روضه های خانگی به ارائه سخنرانی و نشر معارف دینی پرداختند.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام خوئینی مدیر گروه تبلیغی جهادی رشد از گروه های ثبت شده در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، فعالیت های فرهنگی تبلیغی این گروه در ماه محرم امسال را تبیین کرد.

وی گفت: با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت های تبلیغی این گروه در ماه محرم امسال نسبت به سال های گذشته متفاوت بود؛ در راستای سنّت حسنه «مواسات» سعی شد تا علاوه بر فعالیت های تبلیغی به فکر معیشت و بهداشت مردم نیز باشیم که توزیع بسته های معیشتی (هر کدام به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان) و بسته های بهداشتی از جمله فعالیت های غیر تبلیغی این گروه بوده است.

مدیر گروه تبلیغی جهادی رشد به رعایت شیوه نامه های بهداشتی اشاره و تصریح کرد: تمامی فعالیت های گروه تبلیغی رشد مبتنی بر رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده است و انصافاً هم مردم عزیز قم نیز با رعایت موارد بهداشتی در مجالس عزاداری سیدالشهداء (ع) حماسه دیگری را آفریدند.

وی، ارتباط روحانیون با جوانان را امری مهم برشمرد و افزود: در ماه محرم امسال، اعضای این گروه به صورت ویژه برای جوانان و نوجوانان سطح شهر برنامه های مختلفی را برگزار کردند که با استقبال خوبی از سوی مخاطبین روبرو شد و نشان داد که علی رغم تلاش دشمنان، ملت ایران به خصوص جوانان در راه دین و انقلاب اسلامی ثابت قدم و استوار ایستاده اند.

حجت الاسلام خوئینی اظهار داشت: با توجه به محدود شدن مراسم و مجالس عزاداری به دلیل شیوع ویروس کرونا، سعی شد روضه های خانگی پُر رنگ تر شود و اعضای این گروه با توجه به درخواست بانیان روضه های خانگی به ارائه سخنرانی و نشر معارف دینی پرداختند.

وی در پایان به کمبود امکانات در جهت فعالیت های تبلیغی اشاره و خاطرنشان کرد: امکانات برای فعالیت های تبلیغی بسیار کم است اما این امر باعث نشد که خللی در فعالیت های این گروه وارد شود و گروه تبلیغی رشد مانند گذشته با تمام ظرفیت به فعالیت های خود ادامه داد.