دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن تاکید بر ائتلاف با همه گروههای مقاومت در برابر طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و دنیا گفت: رزمندگان مقاومت آمادگی کامل خود را حفظ کنند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المیادین، زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: برادران ما ثابت کردند که مسئولیت پذیر هستند و بر ادامه راه جهاد مصمم هستند. تغییرات بین المللی بسیار پیچیده ای در میان ترسیم مجدد ائتلاف بین المللی با نظارت وقیحانه آمریکا جریان دارد.

وی افزود: روند عادی سازی روابط در راستای تجدید ساختار منطقه با هدف وارد کردن آن در سمت و سویی که تابع اسرائیل باشد، رخ می دهد. هدف از عادی سازی روابط میان اعراب و صهیونیستها تجدد ساختار منطقه بر اساس منافع اسرائیل و نابودی هویت و تاریخ و اعتقاد ماست.

دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: با سازش خیالی خود به دنبال تجزیه منطقه هستند با سازش خیالی خود به دنبال تجزیه منطقه هستند و متاسفانه در این راه گام خطرناکی برداشته اند. موضع اتحادیه عرب گواه ضعف اعراب است و رژیم صهیونیستی مقبول تر از آرمان فلسطین جلوه داده می شود.

النخاله تاکید کرد: ما مطمئن هستیم که ملتهای ما با فلسطین و قدس هستند و ما به آنها در مخالفت با طرح پذیرش رژیم صهیونیستی متکی هستیم. ما بر ائتلاف با همه گروههای مقاومت در برابر طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و دنیا تاکید می کنیم. طرح سازشی که آمریکا به دنبال پیاده کردن آن است با مخالفت فلسطینی ها روبرو شده است. مرحله ای که ملت ما به سر می برد همچنان مرحله آزادسازی است و مقاومت در همه اشکال آن در اولویت است.

وی افزود: بدون وحدت فلسطینی ملت ما توان عبور از مرحله کنونی را ندارد. وحدت فلسطینی به مفهوم دست برداشتن از طرح تاریخی ما درباره فلسطین که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد، نیست. ما هر دعوتی برای رقم خوردن اتفاقی مانند توافق اسلو را نمی پذیریم و خط اول دفاع ما ملت فلسطین است.

تاکید بر ضرورت ایجاد چارچوب جدید برای سازمان آزادیبخش فلسطین

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین از ضرورت ایجاد چارچوب جدید برای سازمان آزادیبخش فلسطین سخن گفت و بر ضرورت برنامه ملی مقاومت تاکید کرد ووحدت ملی را یک ضرورت دانست.

النخاله بیان کرد: باید از اوهام درباره رخدادهای منطقه ای دست برداریم و به مقاومت توجه کنیم که کارساز بودن آن ثابت شده است. وحدت ملی برای خروج از بحرانی که آرمان ما با آن دست و پنجه نرم می کند، موثر است. سازمان آزادیبخشی که ما به دنبال آن هستیم رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد. ما در انتخابات مجلس ملی به شرط اینکه جدا از مجلس قانونگذاری باشد، مشارکت خواهیم کرد. ما با توافقات یا تفاهمات داخلی که اساس آن عدم به رسمیت شناختن اسرائیل باشد، مشکلی نداریم. ما با قدرت در همه فعالیت های مردمی مورد توافق شرکت خواهیم کرد و گروهای مقاومت، ضد سازش خواهند بود.

وی اعلام کرد: ما همچنان در عرصه نبرد و جنگ هستیم و ملت ما با مقاومت خود سربلند خواهد ماند و هر راهی که حقوق تاریخی آنرا نادیده بگیرد، مورد مخالفت قرار می دهد. از رزمندگان گروههای مقاومت می خواهم که آمادگی کامل خود را حفظ کنند زیرا ما در حال جنگ هستیم. ما از هیچ تلاشی برای آزادی همه اسیران دریغ نخواهیم کرد و اشغالگران را مسئول زندگی آنها به ویژه اسیر ماهر الاخرس می دانیم.

النخاله بیان کرد: آنچه جنبش جهاد اسلامی به آن رسیده است به برکت جانفشانی و خون شهیدان و نیز مجاهدتهای زخمی شدگان و رنج های اسیران بوده است.