مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: پیامبر (ص) فرمودند همه اهل بیت، کشتی نجات هستند اما سفینهالحسین، هم وسیع‌تر است و هم شما را سریع‌تر به مقصد می‌رساند.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور در برنامه زنده صبح و گفتگو رادیو گفت‌وگو با اشاره به سفارشات متعدد به منظور زیارت سیدالشهدا (ع) در روز اربعین، اظهار کرد: به واسطه کاری که ایشان انجام دادند، در بسیاری ایام سال به زیارت ایشان سفارش شده‌ایم.

وی از جمله این ایام را نیمه شعبان، شب‌های قدر، روز عرفه و اربعین دانست و افزود: روز اربعین بنا بر نقل‌های مختلف، هم روز بازگشت اسرا به سرزمین کربلا و هم روز دفن سرهای مطهر شهدا می‌باشد و نیز ورود اولین زائر اباعبدالله الحسین (ع) به سرزمین کربلاست.

حجت الاسلام نوروزپور ادامه داد: در رابطه با پیاده روی اربعین هم روایات بسیاری داریم و برخی معتقدند این مراسم چند سالی است که رواج یافته؛ در حالی که جابر ابن عبدالله انصاری با پای پیاده به زیارت اباعبدالله الحسین (ع) رفت.

وی با اشاره به تلاش صدام ملعون برای جلوگیری از پیاده روی زوار اربعین حسینی اظهار کرد: مردم بعضاً مخفیانه به این زیارت می‌رفتند و بعد از به درک واصل شدن صدام بعثی، شیعیان عراق و ایران و حتی مردمِ غیر شیعی پا در این مسیر گذاشتند.

حجت الاسلام نوروزپور با اشاره به اینکه عاشقان سیدالشهدا (ع) از مذاهب و قومیت‌های مختلف در این حرکت بزرگ چندین میلیونی شرکت می‌کنند، گفت: اینان می‌خواهند به ثوابی ویژه نائل شوند.

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از آیت الله مکارم شیرازی گفت: زیارت اباعبدالله الحسین (ع) به قدری فضیلت دارد که وقتی زائر وارد شهر کربلا می‌شود، ملکی از جانب پیامبر (ص) به او خیر مقدم می‌گوید و تا زمانیکه زائر در کربلاست، این ملک محافظ اوست.

حجت الاسلام نوروزپور افزود: بعد از خروج زائر از شهر کربلا، خداوند به ملک می‌فرماید همراه این زائر امام حسین (ع) برو تا به در منزل برسد و کنار منزل او باش و تا زنده است، برای او دعا کن.

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وقتی زائر از دنیا می‌رود، ملک از خداوند کسب اجازه می‌کند و باری تعالی می‌فرماید در تشییع جنازه او شرکت کن و پس از دفن، خداوند تبارک و تعالی می‌گوید کنار قبر او باش و تا قیامت برای او استغفار کن.

حجت الاسلام نوروزپور با بیان این تفاصیل، به مقام بالای زوار اباعبدالله الحسین (ع) اشاره کرد و افزود: پیامبر (ص) فرمودند همه اهل بیت کشتی نجات هستند، اما سفینهالحسین هم وسیع‌تر است و هم شما را سریع‌تر به مقصد می‌رساند.

وی همچنین با اشاره به شرایط کرونا و ممنوعیت پیاده روی اربعین، از احساس همدلی شیعیان عراق و نایب الزیاره بودن آن‌ها اشاره کرد و گفت: دوستان عراقی نام هر یک از استان‌های ایران را روی بنرهایی در بین الحرمین و مسیر نصب کرده‌اند.