در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی، سخنرانی معروف علی شریعتی با عنوان حسین(ع) وارث آدم که پنجاه سال پیش منتشر شد، از سوی خانه موزه شریعتی در فضای مجازی بازخوانی می شود.

به گزارش شیعه پرس، به مناسبت اربعین حسینی، سخنرانی معروف علی شریعتی در مسجد نارمک تهران با عنوان حسین (ع) وارث آدم که در اسفند ماه هزار و سیصد و پنجاه ایراد و در یک جزوه منتشر شد، از سوی خانه موزه شریعتی در یک برنامه مجازی با عنوان «پس از شهادت» بازخوانی می‌شود.

در حسین وارث آدم شریعتی ضمن اشاره به قیام عاشورا، عبارات‌های شناخته شده ای که بعدها در ادبیات انقلاب اسلامی پنجاه و هفت به جریان افتاد را برای نخستین بار بیان کرد. عبارت‌هایی مثل شهید قلب تاریخ است، مسئولیت شیعه بودن و آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنها که ماندند باید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدیند، از جمله عباراتی بودند که در سخنرانی حسین وارث آدم برای نخستین بار از سوی شریعتی مطرح شد.

خانه موزه شریعتی که در منزل مسکونی شریعتی واقع در خیابان جمالزاده تأسیس شده این سخنرانی را در قالب‌های تازه و به صورت سه ویدئوکلیپ در فضای مجازی و با هدف بازخوانی آن برای نسل جدید منتشر می‌کند.

علاقه مندان جهت دسترسی به این محصول می‌توانند به اینستاگرام فرهنگسرای سرو و خانه موزه دکتر شریعتی به نشانی shariatimuseum @farhangsara_sarv@ مراجعه کنند.