کتاب «کرونا در دایره پرسمان» توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی تألیف و در انتشارات بوستان کتاب عرضه شد.

به گزارش شیعه پرس، با توجه به سوالات مکرر هم وطنان پیرامون بیماری اخیر، مهم‌ترین پرسش و پاسخ‌ها پیرامون این بیماری که در قالب نرم افزاری اندرویدی تولید شد و برای استفاده بیشتر محققان در قالب کتاب «کرونا در دایره پرسمان» توسط انتشارات بوستان کتاب در اختیار مردم قرار گرفت.

با شیوع ویروس کرونا، جهان با پدیده‌ای شگفت، پیچیده و چالش برانگیز مواجه شد؛ این بیماری جدید در مدت نسبتاً کوتاهی به دل مشغولی مشترک و بلکه نگرانی و ترس مشترک انسان‌ها در مناطق مختلف تبدیل گردید، نگرانی‌هایی که در موارد بسیاری خطرناک‌تر از خود بیماری بود؛ در بحبوحه این مسأله، کارکردهای دین و انتظار بشر از دین، چونان یک پرسش برای مردمان رخ نمود که می‌بایست پاسخی درخور می‌یافت.

این کتاب، مجموعه‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌هایی درباره همه گیری ویروس کرونا و نقش دین در کارزار بحران می‌باشد که به کوشش مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی سامان یافته است.

کتاب «کرونا در دایره پرسمان»، سوالات پربسامد مرتبط با بیماری کرونا را در قالب پرسش و پاسخ عرضه کرده است.

در این کتاب تیم محتوایی بخش مکتوب مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با همکاری سایر بخش‌های این مرکز، جدیدترین سوالات مربوط به این موضوع را جمع آوری نموده و از بین پرسش‌های مطرح شده، سوالات منتخب از جنبه‌های مختلف اخلاقی، تاریخی، حدیثی، کلامی، احکامی، قرآنی و مشاوره‌ای متناسب با نیازهای روز جامعه را ارائه کرد.

پاسخ‌ها در دو قالب اجمالی و تفصیلی ارائه و منابع استفاده شده در پاسخ‌ها در این کتاب در پی نوشت ذکر شده است که علاوه بر ایجاد اطمینان بیشتر برای پرسش کننده، برای محققین هم بسیار مفید و مؤثر می‌باشد.

لازم به ذکر است پیش تر نیز نرم افزار «پرسش های کرونا» به همت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در اسفندماه ۹۸ عرضه شده بود.