وزیر خارجه آلمان، روسیه را در ارتباط با مسمومیت ادعائی «آلکسی ناوالنی» به اعمال تحریم تهدید کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در سخنانی به تهدید روسیه در ارتباط با مسمومیت ادعایی «آلکسی ناوالنی» از منتقدان مسکو پرداخت.

وزیر خارجه آلمان در این باره اعلام کرد: بدون توضیح از سوی روسیه، تحریم‌های هدفمند و متناسب علیه مسئولانِ این اقدام غیرقابل اجتناب خواهد بود. بهتر است روسیه نگذارد کار به آنجا برسد.

وی در راستای اهتمام غرب در راستای روسیه‌هراسی ادعا کرد: این نقض جدی حقوق مدنی با عامل اعصاب شیمیایی است و ما قویاً معتقدیم نمی‌تواند بدون عواقب باقی بماند. تولید، ساخت و نگهداری سلاح‌های شیمیایی نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. از این رو ما پاسخی هماهنگ را با شرکای خود در اتحادیه اروپا و نیز در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در چند روز آینده هماهنگ خواهیم کرد.

«آلکسی ناوالنی» از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می‌داند، مسموم شده است!

این در حالیست که پس از بازالحاق شبه جزیره کریمه به روسیه بر اساس نتیجه یک  همه پرسی آزاد و همچنین به دنبال مشارکت مسکو در مبارزه با تروریست های مصنوع محور غربی- عبری- عربی بنا به درخواست دولت مشروع و قانونی سوریه، کشورهای غربی در تلاش اند تا از هر روزنه ای به منظور ایجاد روسیه‌هراسی و اعمال فشار بر این کشور استفاده کنند.