رسانه‌های جهان در پوشش مناظره هریس-پنس از تعداد حملات لفظی آنها به یکدیگر تا بالا گرفتن درگیری میان این دو پیرامون کرونا را مورد پوشش قرار دادند.

به گزارش شیعه پرس، «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کاملا هریس» معاون «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ شب گذشته به وقت محلی (۰۴:۳۰ بامداد امروز پنجشنبه به وقت تهران) در شهر «سالت لیک سیتی» ایالت یوتا در ادامه جنگ قدرت برای کسب آرای بیشتر با یکدیگر به مناظره پرداختند. این مناظره با واکنش رسانه‌های جهان مواجه بود.

خبرگزاری فرانسه در این باره اعلام کرد: در واقع مناظره مایک پنس و کامالا هریس پیروز آشکار نداشت، آن‌هم در زمانی که جمهوری‌خواهان با توجه به عقب‌ماندن‌شان در نظرسنجی‌ها، به چنین پیروزی نیاز دارند.

شبکه تلویزیونی اِن‌بی‌سی نیوز هم در این باره اعلام کرد: «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در این مناظره ادعاهای بی اساس ترامپ درباره تلاش دموکرات ها برای تقلب در انتخابات سوم نوامبر با بهره‌گیری از آرای پُستی را تکرار کرد.

خبرگزاری بی‌بی‌سی عربی هم با پوشش مناظره مذکور در این باره اعلام کرد: پنس و هریس در مناظره موفق نبودند. درگیری میان نماینده دو نامزد انتخاباتی پیرامون کرونا زمانی بالا گرفت که «کاملا هریس» معاون «جو بایدن» خطاب به پنس گفت: فشل ترین دولت تاریخ آمریکا دولت ترامپ است. معاون ترامپ هم در پاسخ تأکید کرد: برنامه بایدن برای مبارزه با کرونا سرقت طرح دولت کنونی آمریکا است.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز در گزارشی اعلام کرد: هریس پیروز مناظره در برابر پنس بود. این موضوع را می توان در نتیجه افکار سنجی این رسانه در میان مردم آمریکا به نظاره نشست.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی هم در این خصوص اعلام کرد: سرسختی و نکته سنجی هریس باعث شد تا پنس مجبور به اتخاذ موضعی دفاعی بشود.

نشریه فرانسوی لوموند نیز درباره این مناظره اعلام کرد: در جریان مناظره، مایک پنس ۹۳ بار رقیب خود را هدف حمله لفظی قرار داد و ۱۶ بار هم صحبت‌های وی را قطع کرد؛ از سوی دیگر کاملاً هریس نیز ۸۴ حمله لفظی انجام داد و ۹ بار صحبت‌های طرف مقابل را قطع کرد.

روزنامه انگلیسی گاردین در واکنش به مناظره «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا و «کاملا هریس» معاون «جو بایدن» رقیب دموکرات وی اعلام کرد: پنس برای خشنود کردن ترامپ تلاش کرد از چیزی که قابل دفاع نبود، دفاع کند.