منابع نظامی عالی رتبه در تل آویو تاکید کرده اند که نهادهای امنیتی اسرائیل از تبعات در اختیار داشتن موشک های پیشرفته و جدید از سوی حماس نگرانند.

به گزارش شیعه پرس، رای الیوم در مطلبی با اشاره به هراس شدید رژیم صهیونیستی از تسلیحات مقاومت فلسطین پرداخته و آورده است: ارتش رژیم صهیونیستی و مسئولان امنیت داخلی این رژیم به شدت نگران دست یافتن حماس به موشک های پیشرفته هستند.

این رسانه می نویسد: محافل وابسته به رژیم صهیونیستی اذعان کرده اند که حماس موشکهای پیشرفته ای در اختیار گرفته است. منابع نظامی عالی رتبه در تل آویو تاکید کرده اند که نهادهای امنیتی اسرائیل از تبعات در اختیار داشتن موشک های پیشرفته و جدید از سوی حماس نگرانند زیرا موشک های دوش پرتابی که آنها در اختیار گرفته اند سبب می شود که جنگنده ها و بالگردهای اسرائیلی، آزادی عمل کامل در آسمان غزه نداشته باشنند.

رای الیوم در ادامه آورده است: روزنامه هآرتص به نقل از منابع امنیتی اسرائیلی اعلام کرده است که کارشناسان نظامی آمریکایی مراتب نگرانی عمیق خود را از موشک های دوش پرتاب حماس اعلام کرده اند.

این رسانه می نویسد: برخی منابع هم اعلام کرده اند که با وجود تلاشهای انجام شده از سوی اسرائیل، حماس تسلیحات پیشرفته ای به دست آورده است که شامل موشکهای قسام و آر-۱۶۰ می شودبا وجود همه تلاش های انجام شده از سوی اسرائیل، حماس تسلیحات پیشرفته ای به دست آورده است که شامل موشک های قسام و آر-۱۶۰ می شود. علاوه بر آن باید به پهپادها و دیگر تجهیزات حماس هم اشاره کرد. حماس زرادخانه عظیمی از موشک و دیگر سلاحها دارد و هم اکنون موشکهایی در اختیار دارد که می تواند هر نقطه ای را در عمق اسرائیل هدف قرار دهد. همچنین منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که آرامش نسبی در غزه به زودی تمام خواهد شد.

همزمان کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: آرامش کنونی در غزه به زودی از بین می رود و نشانه های درگیری و تنش در افق در حال ظاهر شدن است و به احتمال زیاد اسرائیل برای ممانعت از درگیری به قطر روی خواهد آورد.

این رسانه صهیونیست اعلام کرد: اسرائیل در پشت پرده و به آرامی تحرکاتی را برای ممانعت از جنگ دیگر با جنبش حماس در غزه به عمل می آورد. محافل امنیتی آماده اوضاعی که طی هفته های اندک آتی رخ خواهد داد و در صورت تشدید تحولات به جنگ دیگری منجر خواهد شد، می شوند.

به نوشته کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، یوسی کوهن رئیس موساد و یک ژنرال که هماهنگ کننده عملیات کابینه رژیم صهیونیستی در حال رایزنی هایی برای ممانعت از این درگیریها هستند.