ایران برای دومین سال متوالی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عمان شرکت می‌کند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از تاریخ ۵ تا ۱۵ اسفند ماه به مدت ۱۱ روز با حضور ایران و سایر ناشران خارجی درمسقط برگزار می‌شود.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراکات و رشد جریان تبادل فرهنگی میان دو ملت در سه دهه قبل می‌کوشد با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ادبی در دومین دوره از حضور خود در این نمایشگاه موجبات ارتقاء سطح روابط نویسندگان و ناشران دو کشور را فراهم آورد.

سال گذشته کشور عمان به عنوان مهمان ویژه دربیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضورداشت. از این رو گسترش روابط فرهنگی میان دو نمایشگاه تهران و مسقط از اولویت دو کشور است.

از برنامه‌های ایران در این دوره از نمایشگاه می‌توان به معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه، عرضه و نمایش بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب درموضوعات ادبیات، هنر، ایران شناسی، کودک و نوجوان و … به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و معرفی وضعیت نشر کشورمان در قالب یک کتاب به زبان عربی مشتمل بر آمار نشر در ایران، مراجع نشر، معرفی ناشران فعال، موسسات و انجمن و آژانس‌های ادبی مرتبط با نشر اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این نمایشگاه مذاکره برای فروش رایت کتاب‌های عرضه شده در غرفه ایران را در دستور کار خود قرار داده است. از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این نمایشگاه می‌توان به برگزاری روزایران، برگزاری نشست‌های ادبی و دیگر برنامه‌های جنبی در روزهای نمایشگاه اشاره کرد.

بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از تاریخ ۵ تا ۱۵ اسفند ماه به مدت ۱۱روز در مسقط برگزار خواهد شد.